Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Tegnap délutánt a Rába parton töltöttem, a volt vasúti hídnál, Nick és Rábakecöl közt. Kanyar után a belső ívhez ültem, csendesebb víz is volt. Két tört gubancgátlós feeder szerelék lett bevetve. Illetve egyik picker volt, 20gr-os kosárral, előttem a szinte álló vízbe csontival csalizva. A River Feedert 80gr-os (+ megtöltött sajtos kajával) kosárral beküldtem a sodrásba. Pár méter után megállt. Csontira állandóan picsándli géb jött, a sodrásban botvivős kapások után mindig leakadás. Ja, ott sajtos dippelt pellettel csaliztam, szilikon hajszálelőkén. Sokadik kapás után rájöttem mi a gond a sodrásban, elment a horog hegye (Ennyit jelent basszus). Feltettem egy fonott hajszálelőkés horgot, és maradtam a bevált sajtos pelletnél, pickeren meg kukoricára váltottam. Innentől meglettek 80%-ban a kapások, azért volt néha leakadás. Csak márna jött inkább, illetve kukoricára két kisebb domolykó veszített rajt. Márnából a fotózott volt talán a legnagyobb, általában 30cm körüliek jöttek. Fűzött kukorica nem vált be a hajszálelőkén, ritkább kapást eredményezett. Ez a Mosella Magnetic Carp dippelt sajtos pellet jól bevált, mondjuk jó fél-3/4 óra után leázik, de addig vonzotta a márnát.


Új hozzászólás Aktív témák