Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    Éjszakai pergetés úgy tűnik eléggé megérős dolog és van egy sajátságos hangulata. Tegnap rapalával este fél 11-kor fogtam egy 2 kg körüli harcsát a Nagy Dunán, ez volt életem első "nagyobb" harcsája és pergetve(régen gyerekként valami kocafenekezés közben fogtam egy 20 dkg körülit). Az elején tőből hajlította a botot és tényleg lehetett érezni az ütéseket a zsinóron(erről eddig csak olvastam), bár ez is kijött egy perc alatt kb, de addig ment mint a gép, jó élmény volt :D Egy srác horgászott még tőlem távolabb, ő is fogott egy talán az enyémnél nagyobb harcsát, a csobbanásokat hallottam csak ahogy fárasztja. Lehet jött neki más is, ebben nem vagyok biztos. A harcsa után rá harmadik dobásra jött egy kis 30-40 dkg-os süllő, de most már egyre "nagyobb" süllőket fogok, eddig a 20 dkg körüli volt a legnagyobb még az öbölben :D Elég sok kapásom volt, és néhány még nem sokkal a kapás után lemaradó hal is. Rommá van horgászva az a szakasz napközben meg estefele, a halak óvatosságában talán ez is közrejátszhat? Sokszor lehetett látni és hallani a jellegzetes rablásokat és azt is ahogy mozognak a vízfelszín közelében, harcsa és süllő mindenfelé, nem hittem volna ennyire meg tud élénkülni a Nagy Duna vize éjszaka, miközben napközben szinte teljes kuss van. Ilyenkor már szinte senki nincs a parton, este 9 körül hazamegy a horgász "tömeg" ami örvendetes, mert délután alig van hely. Fényképezni esélytelen volt a harcsát, mert kiemelésnél ment a szokásos bénázás. Nem volt nálam rongy, hogy a száját fogva kiemeljem, se fejlámpa, hogy lássam hol a horog és emiatt be merjek egyáltalán nyúlni a szájába. Megpróbáltam zsinórt fogva kiemelni(nagy ötlet), és ki is szakadt a szájából a wobbler, de amúgy is túl nagy volt a súlya hozzá. Akkor láttam, hogy alig akadt, aztán szépen elúszott. Ezekhez a köves partoldalakhoz éjszaka kellene merítőháló is, olyan ami összecsukható és rövid nyelű. A parttól feljebb lévő lámpák(20-30 méterre kb) adtak némi fényt egész éjszaka és igazából abban bíztam még a horgászat megkezdése előtt, hogy azért fogok látni valamit és ez be is jött. Mostanában hetente egyszer kétszer tudok lejárni, már jó ideje nem megy a balin az öbölben, késő délutántól szoktam próbálkozni, talán az apadás miatt van. Citrom színű Rapalával most már sikerült fogni a Nagy Dunán kisebb süllőket, kősüllőt 2 hete szürkületben(közel 1kg-os), sügereket és most már harcsát is :D Eddig még nem maradtam kint a fő folyamon. Lehet ráállok az éjszakai pergetésre partról, megjött hozzá a kedvem, úgy tűnik sok előnye van a hátrányai mellett. Még a Kék Duna keringő is szólt egy turista hajón arra a rövid időre míg elúszott :D

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

Új hozzászólás Aktív témák