Új hozzászólás Aktív témák

  • MK VII

    veterán

    válasz Interceptor #35864 üzenetére

    Nézd csak... Beteszem ide is amit már zsola32-nek privátban leírtam... Hátha valaki merít belőle ötleteket.
    Én és édesapám régóta ezt a szereléket használjuk, mert nagyon bevált.



    Gamakatsu Worm 36-os horog...
    Féderes műanyag csúszó amire a tirolifa megy.
    Felülről egy gumistopper alá egy gyöngy ütköző. Alulra ismét egy gyöngy aztán egy forgókapocs.
    Horog előke hossza úgy 35-40 centi, hogy tudjon szórakozni vele a ragadozó és ne érezze a cájgot.
    Csalizáskor a kapocsról csak le kell akasztani az előkét. Kishalfűzőtűvel ( ezt a képet találtam épp, ne hurrogjatok le a haldorádó miatt :) ) a kishal feje mögött a gerince egyik oldalán bebököm a hegyes végét aztán a gerince mellett végigtolom és a farka előtt a horog szárának a hosszától függően ( teljesen tűnjön el a horog a kishalban, mert a Worm 36 végénél van két három kis fog ami a hal húsába beleakad és dobásnál nem csúszik le) kitolom. A kampós végébe beleakasztom a horogelőke hurkát ( de hülyén hangzik :) ) és áthúzom a kishalon az előkét. Ilyenkor a kishal feje mögött csak a horog öble lesz kint a testéből. A süllő/ragadozó szépen beforgatja a szájába a kishalat és 10-ből 9x eredményes a kapás, ha nem sieti el az ember.

    A Fenti gumistoppert pedig a bot hosszához illetve ahhoz, hogy mekkora eresztéket tudok állítani a kapásjelzőnek, tereptől függ, beállítom. 60-100cm eresztéket szoktam hagyni, hogy tudja vinni szépen a ragadozó és nyelhesse a halat anélkül, hogy megérezné a szereléket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák