Új hozzászólás Aktív témák

  • vendingo

    veterán

    válasz gban #25694 üzenetére

    Orsónak a ryobi ecusima amit már nyugodt szívvel lehet ajánlani, mert ezt a későbbiekben több horgászmódszerhez is tudod használni. Tartós, strapabíró kivitel.
    Előke nagyon fontos, mert a csuka lazán elharapja a zsinórt. Drót, kevlár, wolfram, vagy fluorocarbon kell.
    Én csukázni drótot és fluorocarbont használok.
    Zsinórnak fonott az ajánlott, de amíg még csak ismerkedsz a pergetéssel, addig valami direkt pergetéshez való monofilt ajánlanék. Kisebb a nyúlása mint a hagyományos zsinóroknak, nem pöndörödik, tartósabb... Én anno sima feeder zsinórral kezdtem, 1 hét alatt kuka lett 150méter. Váltottam pergető monofilra, amiből 5 hónapja szolgál ugyan az a tekercs.
    A villantót próbálgassad bátran, nekem sok halat adott. Tegnap is dobáltam mindent, semmi nem jött, aztán felraktam egy villantót, amit le is vert egy csuka.

    Pár hozzászólással korábban írtam egy hosszú hsz-t az ajánlott wobblerekről, azok nagy része jó lenne a te botodhoz is. Mindegyik bevált típus, nagy részüket napi rendszerességgel eredményesen használom.
    A gumikat, kanalakat, villantókat és bizarr csalikat is bátran használd, mert lehet, hogy aznap pont azok kellenek a halaknak.

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák