Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Letelik lassan a szabadságom, párszor kimentem pecázni, sajnos dicsekvésre nincs sok okom..De nagyon jól szórakoztam! Hagytam a tavat a fenébe, két délután lementem a Rábára, és kétszer voltam a Rábcán. A Rábában alig volt víz, a lassan folydogáló vízbe bedobtam egy hagyományos fenekező szereléket, a szinte álló részbe egy könnyű feedert. Az álló vízben mozdítás sem volt, a "sodrásban" jöttek szépen a márnák, sajnos méretes alig lehetett, de nem méregettem, mindegyik ment vissza. Kb 10 percenként volt kapás, legtöbb márna 20-30cm közötti volt. Először láttam életemben magyar bucó-t, sógor fogta mellettem gilisztával. Rábcán a Királytói zsilipnél kárászinvázió volt, csalihal mérettől a közel kilósig jöttek. Ma a Rábca 0 km-nél horgásztam, szó szoros értelmében a Répce és Kisrába összefolyásában. Domolykó, bodorka, küsz, kárász, egy-egy géb..Márna nem jött, azt szerettem volna titkon fogni. Így is jó szórakozás volt, a mellettem ülő sporttársat elláttam csalihallal, valamiért a kézben tartott feederem 10-es horoggal, egy szem csemegekukoricával eredményesebbnek bizonyult apró halra, mint a sporttárs spiccbotja könnyű úszóval, csontival. :F
    Mellékelt kép, ekkora volt a víz a Rábában! A kilátszó köveken állva nemrég elnyelt volna a víz!

Új hozzászólás Aktív témák