Keresés

Aktív témák

  • nofene

    aktív tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket kérném ugyanis 8 év után ezen a nyáron újra bicóra ültem és annyira bejött (újfent) a dolog, hogy szeretnék egy normális kerót venni! Az árakkal abszolút nem vagyok tisztában (8 év után főleg nem) de az akcióra van cca 100k-m (picit több is lehet) meg vagy 20k bukóra, kesztyűre, lánc+lakatra (errre nem nagyon lesz szükségem mivel nem igazán közlekedem biciklivel (suliba végképp nem fogok) csupán itthon felülök kerózom majd újra haza.

    Szóval: Mivel végre a budai hegyekbe költöztem így a használat elsődleges célja downhill lenne de legalábbis ''terepen'', hegyeken-dombokon tekerés, nameg aszfalton tekerni 2 város falu stb között. Tehát erre azért legyen kényelmes, illetve akár hosszabb utakra is (idén átbicikliztünk Csobánkára a hegyeken keresztül úttalan-utakon majd ott megtartottuk a sziklamászó edzést és vissza)! Szóval kb erre használnám Bp-en vagy városon belül _soha_ (max míg a házunktól kiérek a terepre kb 5 perc biciklivel :D)

    Ha úgy jobban megéri akkor inkább alkatrészekből itthon magamnak rakom össze (annyira csak nem bonyolult :P) Viszont ha úgy olcsóbb akkor veszek vmit készen mittomén Hervisbe aztán meg majd cserélgetek rajta ha lesz pénzem vagy kdevem!). Szerintetek jobban megéri így a téli holtszezonban megvenni (árak szempontjából) vagy várjam meg a tavaszt? Most télen lenne időm összeapplikálni...

    Ja és még valami számomra fontos volna hogyha nem muszáj akkor ne használt alkatrészekből legyen hanem inkább újból! Jah és én 190 centi magas és 80kg vagyok (most a sok benti erőnléti edzés miatt (falmászás, úszás, kondi) hízni kezdtem szal jövő tavaszra szeretnék 90kg izom lenni :DDD és leszek is!)

  • nofene

    aktív tag

    válasz -NoVa- #565 üzenetére

    Nyilván felfelé is a nagyobb táv is max 50km de az is általában hegyeken át kevésbé aszfalton (mondjuk ez a Páty-Csobánka vagy Eger-Szilvásvárad (Bükkben sokat fogok kerózni!) pl.) A postod alapján inkább egyben érdemes vennem a bringát és nem külön összerakni de ha külön összerakom akkor sem lenne valamivel olcsóbb? Igazság szerint beszéltem szülőkkel meg most, hogy mondtad az árat átszámoltam mindent és 150k de ez télleg a max! 151 ezrem pl. már NEM lenne rá csak 150000 ft. (Azért még most ősszl is okt-nov-ben is bringáznék még egy kicsit míg 10-15 fok alá nem esik a hőmérséklet!) Kicit lehet elkéstem és nyáron kellett volna venni, de akkor kerestem meg rá a lóvét... Na mind1 szal ha azt mondod, hogy fogcsikorgatva is de várjam meg a tavaszt akkor azt teszem ha meg van megoldás akkor plííz segítsetek. (Lehet /biztos/, hogy nem ismerem eléggé a bringák világát, de én egyszerűen arra gondoltam, hogy 150k-ból veszek vmit ami _megéri_ akár darabokból is aztán meg tavasszal kicserélek dolgokat stb...)

  • nofene

    aktív tag

    válasz -NoVa- #567 üzenetére

    ahha köszönöm szépen utánnanézek azoknak amit írtál! Mellesleg persze meg kell tanulni ápolni a biciklit de nem hiszem, hogy ez gond lenne, az autómat is én ápolom, rakom össze, szedem szét, tisztítom, barkácsolok rajta.

    Na még1x-er köszönöm!

  • nofene

    aktív tag

    Nah tehát mint azt az #562-es hozzászólásomban írtam bicikli kéne ott részleteztem mire és, hogy mennyiért arra gondoltam, hogy (miután átolvastam a másik topikot) mi lenne ha vennék egy ilyen: Bővebben: link bringát és átalakítanám Sram 7.0 v 9.0 fékek első teleszkóp meg egy-két apróság. Ha úgy gondoljátok, hogy van értelme ilyenben gondolkozni akkor abban segítsetek még légyszi, h mit cseréljek rajta! Köszi!

  • nofene

    aktív tag

    válasz TexT-BoY #623 üzenetére

    Aszondod? És ezt is nyugodtan megindíthatom lejtőn? Mellesleg a Kalahari külalakra és színre is jobban tetszik :DDD Lehet, hogy az lesz! Mindenesetre még megvárom Nova válaszát is! De kössz a segítséget. Ja és olyan 150k-t (ez a max 151k-m már nincs!) tudok rá szánni! (Ami csak bicikli+20k bukóra meg egyebekre!)

  • nofene

    aktív tag

    válasz TexT-BoY #625 üzenetére

    Na akkor álljunk meg! Egyszer nova (aki úgy tűnt ért a dolgokhoz, akárcsak Te(?) :D bocs nem tudtam kihagyni) azt írja, hogy áhhh 100kért semmi normális nincs és belinkel egy 500k-s Kona csodát. Aztán meg egy 180k-s GT I-Drive ami télleg jó de nincs annyim! Erre próbálok minél jobb megoldást kitalálni és azt mondod begyek PolarX-et! De egy teljes biciklit vagy vázat és rakjam össze vagymi? Nemtom olvastad-e az #562-es hozzászólásom abban benne van, hogy 8 éve keró közelében sem voltam! Most újra elkezdeném ennyit szánok rá a legjobb megoldást keresem (Felh. terület: főleg DH, és némi túra (de az is erdőkön hegyeken völgyeken szabadban) nagyon nagyon kevés kb. havi 100km aszfalton megtett út!) Légyszíves _fejtsd_ki_, hogy mit ajánlassz, hogy mi merre miért! Oks? Télleg köszi a jószándékot de hiába ha egy kukkot nem értek belőle!

    NAGYON KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!

  • nofene

    aktív tag

    válasz -NoVa- #626 üzenetére

    Ahham köszi még megvárom Text-Boy mit ír a postomra aztán eldöntök mindent magamban és leírom, hogy milyen döntésre jutottam aztán ha kell akkor még fordulhatok hozzátok segítségért? :)

    Mod: Hmm ez a Matts 300 D megfogott de meglátom, hogy jövök ki jól anyagilag köszönöm a segítséged télleg nagyra értékelem :)

    [Szerkesztve]

  • nofene

    aktív tag

    válasz TexT-BoY #629 üzenetére

    Ohh köszönöm látod így már érthető! Na akkor mérlegelek és döntök aztán írok!

    Jah és a Kalahari D azaz tárcsás fékkel rendelkező változata nem sokkal kerül többe: Bővebben: link de nemtom, hogy ez a tárcsafék használható vagy jobban járok egy sram9.0-val? Külalak szinte mind1 a lényeg, hogy tartós bővíthető és télleg megbízható társ legyen! Az, hogy most lila rózsaszín vagy kék tök mind1 bukásnál nem a színe miatt törik vagy a bicikli vagy én!

  • nofene

    aktív tag

    Nah akkor a következőkre jutottam!

    Szóval alaposan az elejétől átgondoltam én ezt az egészet és arra jutottam, hogy a szebnél szebb kerékpárcsodák bámulása után kicsit túllőttem a célon! Nekem nem mindennapi használati eszköz a bicikli mégcsak suliba sem tudnék járni vele (Ahhoz túl messze lakom Bp-től!). Nem is a napi mozgásigényem kielégítése miatt van rá szükség hisz' ezenkívül sok más sportot is űzök ebből 1-et versenyszerűen! Namost ezek mellett illetve azért, hogy heti 2-szer, 3-szor elővegyem a kerómat nincs értelme 150+ ezer forintot rákölteni! Én legalábbis így értékelem ill. az is hozzájárul, hogy ha 150k-ért vennék akkor eladósítanám magam amit szintén nem akarok még a süleim felé sem! Ebből következik döntésem: holnap megrendelem a Kalahari 590-et az e-bike-ról.

    Namost akkor további segítségre volna szükségem: Ez így szép és jó de életemben semmit nem hagytam alapon vmit mindig átalakítottam (még az autóm is :) ). Tehát mit ajánlanátok mit érdemes kicserélni rajta? (Előtte számoljunk: 110k(ez a végleges biciklire szánt összeg!)-65k a keró, marad 45k-bukósisak (mennyi is az?) -teflon spray meg egyéb ápoló szerek. Marad mittomén mennyi na abból mit érdemes venni? SRAM 9.0 fékek? Esetleg új külső+belső? Szóval megszültem a biciklit akkor most légyszíves segítsetek összerakni a maradékot! Kössz!

    Nova: valószínű, h DH alatt nem ugyanazt értjük mindenesetre az 1m-nél kisebb letörések elszomorítanak de sebaj majd ha lesz pénzem akkor összerakok egyízig-vérig DH bringát (nameg ha lesz rá időm és igényem!). Ezzel a bringával is elleszek azért, szerintem arra amit nyújtania kell tökéletes lesz! (Legalábbis baromira remélem :) )

    Remélem nem zavar senkit a hozzászólásom hosszúsága :DDD És tényleg köszönöm mindenkinek az eddigi _komoly_ segítséget!

  • nofene

    aktív tag

    válasz TexT-BoY #639 üzenetére

    Ahamm köszi csak picit ha lehetne specifikusabban azaz az említett felhasználásra milyen gumit? Kormánynál mire figyeljek? Mit érdemes, mit nem?Köszi!

  • nofene

    aktív tag

    válasz -NoVa- #644 üzenetére

    Köszönöm az infókat akkor majd kérdezek, csak nemtom mikor lesz időm boltba menni.. :U inkább itt kérdezek és megrendelem ebike-on :D Mindenesetre a fékeket lecserélem sram 9.0-ra meg veszek ivószatyrot meg ilyen hasznos dolgokat+egy láncot szerintem és cserélgetem olyan 1000km-enként! Még egy utsó dologgal zavarlak a világ végére aztán lelövöm magam: Egy egyszerű computer mi pénz ami még használható is?

  • nofene

    aktív tag

    válasz -NoVa- #646 üzenetére

    NAGYON KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!!! Holnap megrendelem és összeáll a gép! Ha mindenjól megy szerdán-csütörtökön kaptok képeket is!

    Télleg köszönet mindenkinek de kiemelném: Nova-t és Text-Boyt! ;)

  • nofene

    aktív tag

    válasz TexT-BoY #648 üzenetére

    féket + veszek bicócipőt meg ritchey-pedált mer az most akcióban van 17ért gumikat cserélek és mint írtam veszek 2 tartalék láncot amit cserélgetek ennyi! Viszont az tuti, hogy átfestetem saját mintákat rá stb. de erről majd képeket kaptok!

Aktív témák