Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz hoffman_ #480 üzenetére

    Mondom, hogy úgy értendő mind a kettő műszakilag kifogástalan. :)
    Az enyém is teszi a dolgát, tudok vele satuzni, izomból meg szoktam tépni a csavarokat is rajta, a rugó is még erős 10+ évesen, a szar bovdenezést is visszahúzza ~1 m behajtogatott bovdenházon keresztül.
    És mikor gondoltam fejlesztek mondjuk egy Deore-ra, akkor a kereskedő nemes egyszerűséggel lebeszélt róla. :Y

    (#481) Jorus
    Műszaki beállítottságú ember lévén engem most főként elméleti síkon érdekel a dolog. Értem én, hogy érzetre más, de hát az érzések azok nem egzakt dolgok.
    Mert műszaki szemmel ezek faék egyszerűségű eszközök, nem látom indokoltnak egy V-fék esetében ezeket az árakat. Még csak nem is spéci ötvözetből készülnek. Olyan különleges megmunkálást sem igényelnek, lényegében egyetlen precíziós méret vagy felület sincs rajta, amíg drágítaná a gyártást. :N
    Egy rugó, egy alu öntvény (esetleg kovácsolják talán?), meg egy bovden az apróságokat leszámítva.
    Mégis miben különbözhetnek ezek, amik indokolják a többszörös árat?
    Én elég sokat figyeltem az én fékjeimet is (néha szeretem csak úgy nézegetni a gépeket :B ) és soha nem tapasztaltam, hogy hajlana a pillangó. Szemmel nem látható legalábbis.
    Na most mi kellhet még ennél több? Ennél hova tovább lehet még fejlődni műszakilag? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák