Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz csokszi #29489 üzenetére

    Üdv!

    A hervis (és társai) boltok túraboltok, azt jelenti hogy van bennük mindenféle sporteszköz meg ruha meg egyebek. Ezekkel alapvetően még nem is lenne gond, viszont az ott dolgozó szakember nem feltétlen van olyan szaktudással felszerelkezve mint azt egy ilyen értékű kerékpár eladása megkíván. Mindenesetre tegyük fel hogy ez még nem is lenne gond mert megoldja valahogyan a problémát, odaadja a jó méretű kerékpárt és megfelelően beállítja. Na de milyen kerékpárt, amit 399ezerről leáraztak 279ezerre? És az ebike-on is 325ezer forintba kerül ami relatíve olcsó oldal? Itt jön a fekete leves, ugyanis ebből a gépből kispóroltak némi alkatrészt, vagy valami turpisság van a dologban. És ezt a turpisságot nehéz kiszűrni olykor, lehet hogy épp sikerül egy jó vételt lebonyolítani de az is lehet hogy belenyúlsz egy rossz gépbe aztán megette a fene. Akciós volt te meg kaptál az áron és elhoztad bánatodra. Ezt előre nem lehet tudni egy hervis szintű áruháznál aminek a kerékpár csak egy elenyésző ágazata, ezer meg egy más terméket árul és mit érdekli hogy az oda befáradó vásárló mit vesz. A lényeg hogy legyen óriási ár írva majd leakciózva hogy a laikus azt gondolja ez micsoda jó bringa 400ezerbe kerül de most csak 280ezer hú megveszem. (régebben ugyanez volt az 5ezer forintos nike hátizsákokkal is amik azt hiszem 16 környékéről voltak leárazva, hú de jó 5ért van egy f*sza táskám ami 16ot ér..) Visszatérve a lényegre, nem véletlen az hogy drágább egy szaküzletben a kerékpár mint egy hervis szintű boltban. Mivel bemész a szaküzletbe és ott kerékpár eladásra szakosodott emberek fogadnak, adott esetben látnak el tanáccsal (néhol 20-30 éves tapasztalattal a hátuk mögött) míg egy hervis szintű boltba általában fiatalokat vesznek fel akik alig múltak 20 évesek (idős kerékpár eladót még nem láttam ezen áruházban) és gondolhatod hogy mennyi tapasztalatuk lehet egyáltalán a méret kiválasztásában, vagy abban hogy miként kell beállítani a kerékpárt. Szóval mielőtt bármit is vásárolsz, érdeklődj szaküzletben és mondjad hogy neked milyen gép kell (amúgy nem rossz paripa ez, tetszik nekem is) aztán az eladó aki reményeink szerint jobban ért hozzá mint egy hervises eladó segíteni fog a megfelelő paripa kiválasztásában. Mind méret mind típus és felszereltség tekintetében. Legalábbis ahova én járok (Szombathely 4sport) ott így cselekednek az eladók, egyik Úriember már régebb óta szerel kerékpárokat mint ahány éves vagyok. ;] Picit részletesen írtam le, no offense de így szoktam meg. Meg amint látom kezdő vagy a témában így nem árt eme hangvétel. :)

Új hozzászólás Aktív témák