Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz szuszinho #249215 üzenetére

    Nézd, nyugodtan pellengérre állíthatsz, és meg is kérdőjelezheted, amit mondok, csak amikor olyanokat mondasz, hogy "fejben számolt pedálfordulat", akkor azért a saját bizonyítványodat is közszemlére teszed. Nem kell nagy tudomány ahhoz, hogy nézz egy órát, és számold a jobb lábad nyomásait 10 mp-en át, majd fejben felszorozd 6-al. Ha esetleg van még ütemérzéked is, és időközönként újra rámérsz az órával, akkor eléggé könnyen megállapítható a pedálfordulat műszer nélkül. Ugyan ez csak hozzávetőleges érték, de a 70 és a 90 között igenis lehet különbséget tenni. Még a 80 és a 90 között is. A csuklós pulzusmérés ugyanez a kategória: lehet, hogy nem tűpontos, de semmiképpen sem ad teljesen rossz értékeket. Ha érdekel, egy 2019-es tanulmány szerint maximum 13.5% eltérést adhat az optikai mérés, ami egy sportoló számára hatalmas, egy kezdő számára, mint én, pedig semmi. Lehet, hogy lesz egy olyan pont, amikor majd veszek komputert, pedálszenzort, hr övet, áramvonalas gatyát, cipőt, cserélgetek tányérokat az edzettség függvényében, borotválom a lábam és hasonlók, de magamat ismerve kétlem, hogy ez valaha is bekövetkezne, mert nem ez a célom, hanem, hogy mozogjak, és a nyeregben eltöltött idő hatékony legyen.

    A másik meg a kaja téma: nem én erőltetem. Ebben nem is kértem tanácsot, csak kaptam. Tőled is most, ráadásul olyanokat, amikben semmi újdonság nincs, hiszen próbáltam már, csináltam már, és működik. De a mozgást akkor sem pótolja az, hogy nem eszek.

Új hozzászólás Aktív témák