Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Hasaggymeg #245971 üzenetére

    kötözködésnek tűnik, de csak új szempont behozatala a beszégetésbe: régen az volt az általános, hogy a Shimi váltók 1:2 húzásarányúak, míg a SRAMok húztak több drótot (1:1, és persze a valóságban egyik sem pontosan annyi, mint azóta megtudtam). A paraszti eszemmel, ami nem biztos, hogy józan, én arra következtetek, hogy a régi Shimi esetében könnyebb kell hogy legyen a kar mozgatása, hiszen nagyjából hasonló utat jár be a hüvelykujjunk. Az új, talán először a 12-es Shimikről meg azt lehetett olvasni, hogy gyakorlatilag ugyanannyit húznak, mint a Sramok... szal én nem csodálkoznék, ha itt a saját karod vs. régi Shimi között eleve lenne egy komoly áttételbeli különbség.

    #245977 szimpláncsak : dehogynem, magyarul lófasz :D. nincs egy komom se, ne hülyéskedjünk :). lokális legenda meg már 1-gyel is lehetek, vagy ha nem, 2-vel biztos, lásd tegnapi rájd :DDD. Nade: ha már megvan a baj, akkor ja, a torx néha segít, de jobb a megelőzés. Mondjuk ha a szerszám nem ultragagyi, akkor iszonyat sok idő kell egy (legalábbis 4-es, 5-ös mérettől felfelé) csavar elnyalásához.

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák