Új hozzászólás Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz fi:zi'k #1652 üzenetére

    Nincs értelme az élsportolókhoz mérni magunkat. Engem nem is érdekel hány wattot tudok leadni. Az elég nekem, hogy kiváló a keringésen.
    1-21 km-t úgy értem, hogy 1, 3, 5, 10, 15, és 21 km versenytávokon is remek a versenytempóm futásnál.

    (#1654) Zebu: mérni én nem tudom, csak kitapasztalni a tejsavküszön szintet. Jó erőben bicajon az 50 km-es versenytempóhoz párosítható átlagpulzus nálam a tejsavküszöb. Ha egyenletes tempóban tudom letekerni az 50 km-t. Ha már a 40. km-nél csökken az intenzitás, és kezd beállni a lábam, akkor túl gyors a tempó, és elsavasodok. Ekkor másnap esélyes az izomláz. Régebben napi 2x tekertem akár tempós 50-est.
    Ma már nagyon ritkán, és inkább futok. Azt tudom, hogy 10 km futó versenytempót 3-5 ütéssel tejsavküszöb feletti pulzussal szoktam nyomni. 21 km-t meg tejsavküszöbön lenyomok versenyen. Egyre magasabb pulzussal tudok komfortosan futni. Konkrétan 100 percet futok 182-es átlagpulzussal, és egyenletes tempóban. A futáshoz létezik egy hasznos xls számoló tábla tempókkal, pulzusértékekkel. Ilyet bicajozáshoz nem találni, és talán nem is készíthető.
    A tejsavküszöbszint egyénileg változó. Meghatározza a genetika, és az edzettség is az értékét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák