Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsohi

    őstag

    Az első tesztkör megvolt, csodás volt és annak ellenére, hogy egy mérettel nagyobb a váz, mint a gyártói ajánlásban szerepel még is úgy érzem mintha csak rám szabták volna, majdnem, de ez majd később. :) A bringa alaposan felülmúlta az elképzeléseimet, de talán csak azért, mert még soha nem ültem ehhez hasonló kerékpáron. A múltban rövid ideig birtokoltam egy Devinci "enduro" kétkerekűt mikor még az enduro kategória csak pelyhedzett, elég kezdetleges volt, de jól lehetett tekerni és ami végül elvezetett a Nukeproof Scalp downhill vasig. Egyenlőre eddig csak urbánus környezetben lett kipróbálva, de úgy érzem megvan benne mind a kettő előbb említett vas minden jó tulajdonsága a rosszak nélkül, egy olyan 2 az 1ben termék amely tényleg működik. Fel lehet tekerni a hegycsúcsára és le is lehet vele ereszkedni. Hosszabb, kevésbé meredek emelkedőkön, annak ellenére, hogy a levegőstag zárható nem éreztem a kényszert a használatának, némi pogozás persze jelen van ahogy az várható, de egyszer nem éreztem, hogy komolyabb kihatással volna a hajtáshatékonyságra, vagy akár jobban elfáradtam volna, mint akármikor máskor. Meredek emelkedőkön a hátsókerék szinte hozzá van tapasztva a talajhoz és nem farol ki olyan könnyedén, mint a merevfarú montim, határozottan könnyebben másztam fel ezen az emelkedőn(lendület nélkül, erőből). [link]
    Azonban még is a lejtökön lefele érzi magát igazán otthon, ez gyorsan kiderült és a gyári ajánlott beállítások is nagyon jól működnek, mintha repülő varázs szőnyegen utaztam volna. :D A váz baromi merev ami a kanyarokban vált igazán nyilvánvalóvá, egyáltalán nem éreztem azt a bizonytalanságot ami jelen volt a Nukeproof-ban mikor jobban bedöntöttem a vasat. Az ugratókon is teljesen jól vizsgázott, minden alkalommal az uralmam alatt éreztem, landolással se voltak gondok.

    Negatívumok, vagy mondjuk apróságok azért akadtak. Ahogy említettem egy mérettel nagyobb vázat vettem, L-es helyet XL-t és az üléscső egy kicsit hosszú. A hátsókerék erős hajlandóságot mutat a kifarolásra, de ezt egyenlőre az ideiglenes Nobby Nic külsők számlájára írom. A dropper kábelének kihalászása egy hülye rémálom volt.

    ...és végezetül 13.95Kg-ra jött ki, ami az új külsőkkel és a CushCore-ral minden bizonnyal 14 kiló fölé fog kúszni. Ha pedig végtelen mennyiségű pénz állna a házhoz simán belehetne vinni ezt 13 kiló alá is kompromisszum mentesen is. :D

    https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

Új hozzászólás Aktív témák