Új hozzászólás Aktív témák

  • Csokicsibesz

    tag

    válasz itouchfan #161372 üzenetére

    2018-ban én is újonan vettem a saját Big Nine Limitedemet. Szerintem egy kimondottan jó bringa, de vannak olyan dolgok amiket ajánlott cserélni:
    - a gyári Ikonok nagyon gagyik, az instant csere
    - nekem gyárilag rt10-es tárcsa volt fent, hosszútávon ez sem a legjobb cucc, érdemes minnél hamarabb cserélni
    - nekem Shimano Alivio szintű fék volt fent (akko talán 300 vagy 325-ös kódnév alatt fut, most asszem talán 200-as kódnév alatt), ami egyébként nem rossz fék, de ezt is érdemes legalább egy Deore szintig felnyomni
    - a kerekek nem túl izmosak, én hátul simán felütöttem a felnit, az elsőt meg totálisan tönkretettem, szerintem ez az igazi gyengesége ennek a bringának. Se nem erős, se nem könnyű. Ezt mindenképp érdemes cserélni.
    - ez már totál egyedi, de nekem a markolat nem jött be, szétcseszte a kezemet

    Az enyém még SLX váltással jött, nem pedig Sram-al, illetve a teló az Machete nem pedig Markhor. Asszem talán már nem is gyárt a Manitou Machetet, lényegében teljesen megegyezik a Markhorral, csak a Markhoron 30-as becsúszó van.

    Mondjuk kb. 2 év után most értem el oda, hogy nagyjából minden olyan, mint amilyennek szeretném. Mondjuk lehet még a végén kap egy Rebát, fene se tudja :U.

    Szerintem 10kg elérhető ezzel a bringával, nyeregcső, nyereg, kormány, stucni mind cserélhető lenne még könyebbre.

Új hozzászólás Aktív témák