Új hozzászólás Aktív témák

  • krono.

    tag

    Végre elkezdtem használni a múltkor említett, alis kávéőrlőt (nyaralások és egyebek miatt csak most jutottam el idáig), kávénak pedig kezdésnek az impresso Colombia-t választottam. A kéziőrlő szuper, nagyon minőségi darabak tűnik, maximálisan elégedett vagyok vele, és a Moka Expressben lefőzve a végeredménnyel is több mint meg voltam elégedve. Technika szempontjából James Hoffmann videóját követtem. Előtte pár napig előre őrölt (véletlen azt rendeltem), budget kávéval (a bejáratás végett) kínoztam magam, ahhoz képest nyilván dimenzióugrás volt, de úgy általában is kiválónak véltem kezdésnek.

    Amit nem tudok, hogy milyen finomságra kéne őrölnöm. A linkelt videóban ugyan van szó erről, de csupa más dologhoz van hasonlítva, amik közül én egyet sem használtam, így fogalmam sincs mi lenne jó. Az őrlő leírásán 16-21 klikk-re volt írva a mokka (feltételezem, mert az angol nem az erősségük), én egy jó 18-at lőttem be kezdésnek. Így a boltinál egyértelműen durvább, úgy gondolom valami ilyesmi lenne a cél, de nem tudom pontosan mire kellene lőnöm.

Új hozzászólás Aktív témák