Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anubris

    őstag

    Sziasztok!

    Delonghi EC685 kávégéphez vettem pár kiegészítőt amikkel kapcsolatban lennének kérdéseim.

    1.
    Az 51mm-es nyitott szűrőtartó mellé vettem IMS 12-14g-os Delonghi 51mm Szűrőkosarat és AVX 2041 51 mm 8-Mágneses Szűrőkosár magasítót.
    Azt tapasztalom, hogy a nyitott szűrőtartóhoz kapott szűrőkosárhoz teljesen jól passzol a magasító, az IMS-hez viszont nem tapad jól hanem könnyen lecsúszik.
    Más is tapasztalt ilyet? Nem jó méretű IMS kosarat vettem, vagy más a kialakításuk mint a „kínai” változatnak? Az IMS méretben sokkal kisebbnek tűnik.
    Továbbá a gyári 51 mm-es delonghi tamper is mintha passzentosabb lenne a nyított szűrőtartó mellé adott kosárral?.

    2. Mielőtt utána néztem volna a dolgoknak vettem 2 db 1 kg-os kávét, Segafredo Espresso Casa, Pellini Break Rosso Espresso Intenso.
    Őrlés és tejhabosítás gyakorlásaképpen felhasználnám ezeket is.
    Kérdés ezeket a gyári vagy a nyitott szűrőtartóval főzzem le?

    3. Lehet hülye kérdés, meg biztos egyénfüggő is, de én eddig mindig 2-3 kocka cukorral ittam a dupla espresso-t.
    Vettem pár friss őrlésű specialy kávét is. A videókban mindig azt látom, hogy cukor nélkül isszák a szakik a kávékat.
    Ha sikerül majd megfelelően őrölnöm és lefőznöm a minőségibb kávé szemeket, akkor ezeknek cukor nélkül is egy iható, kellemes ízt kellene produkálniuk vagy ez teljesen egyén és kávé erősség függő?

Új hozzászólás Aktív témák