Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nimda

    addikt

    válasz icm #8439 üzenetére

    Pár nap tapasztalat/használat után, akit esetleg érdekel, Graef 702 vs Sage 820. Árban ugye jelentős különbség van, én akciósan vettem a saget jóval olcsóbban (67 ezerért), most ~90 ezer az átlagára - ennyiért nem vettem volna meg. A graef ~30 ezer körüli összeg volt kb. 5 éve újonnan, jelenleg ~50 ezer.
    Mindkettő pangót hagy maga után, a graefet nem mértem, a sage kb. 0.5g -ot. Püfölni kell mindkettőt, a graefet viszont jobban. Ami a sage előnye, hogy nem nagyon vettem észre sztatikus feltöltődést és az őrlemény is konzisztensebb, igaz, a rögösödés itt erősebb (nem számít ha van kéznél wdt). Elképzelhető, hogy a graef kései már kopnak, vagy kopottak. Gyors sacc, kb. 35 kiló kávé ment át rajta. A sage komfortosabb, könnyebb takarítani, nem szórja szét az őrleményt (karba őrlök adagonként). Programozható, bár a tárcsa eléggé pontatlanul számolja az őrlési finomságot. Sikerült belőnöm egy olyan szemcseméretet, aminek az eredményével elégedett vagyok, egyszóval nem bántam meg a váltást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák