Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    válasz Ance #760 üzenetére

    Azért az sem akkora nagy dolog ám. Az én első eszpresszó szettem (direkt nem rakom idézőjelek közé, mert nagy szám volt és megmutatta az utat és még most is pihen a kamrában) egy DeLonghi EC155 volt, akkoriban az olcsók közt jónak mondták. Ehhez jött a megfelelő szemcseméret miatt egy kis kézi Hario Mini. Ez utóbbi japán létére sajnos eléggé elcseszett konstrukció; nemrég valaki linkelte és meglepődve láttam, hogy új, dizájnosabb és valószínűleg használhatóbb kütyüvé alakították a japánok. Na de a lényeg, a gép használtan 15e volt, az őrlő 10e és ezzel tök jól elvoltam. Igazából engem a nagyobb mennyiség lefőzése és a nyitott szűrőtartó kezdett el vonzani, azt nem gondoltam volna, hogy sokkal jobb kávét fogok lefőzni a Gaggia-val. Ezt használtan vettem a Jófogáson 45-ért, emellé került egy Iberital Challenge (legolcsóbb fokozatmentes őrlő) szintén használtan 25-ért. Ez a jelenlegi eszpresszó szettem. A készüléktuning (PID, rézcsővel körbetekert bojler, 10 bar-ra visszafogott nyomás ~30e), nyitott szűrőkar, egyéb ilyen-olyan szűrőket már nem számolom hozzá, ezek később adódtak hozzá. Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy én, aki imádta az automatás kávét és simán vett akciós 3in1-et vagy instant kávét (ezeket a mai napig megiszom, nincs vele bajom, nem fikázom, mindent a helyén kell kezelni), szóval még én a bot érzékeimmel is éreztem a különbséget. Nyilván ez olyasmi lehet, mint pl. egy bornál, hogy az 1000 Ft-os jónak tartott és a 10000 Ft-os kiválónak tartott bornál nem tízszeres a szorzó a "jóságban". De határozottan jobbak az ízek a Gaggiával és az első szett is határozottan jobb volt a kotyogósnál (sőt) vagy a kikeverős kávéknál. Nem veszek drágább (10e+/kg) kávét, 5e alatt nekem megfelelnek. Decemberben a LIDL leakciózta egy elég kései lejáratú Bellarom bordó zacsis 1,2kg-os kávéját, ami addig 2000 Ft volt, utána pedig 1000 Ft (!), na az best buy volt, elképesztően jó olaszos keverék. 7g-os kávéra leszámítva 6 Ft-ra jön ki ebből egy eszpresszó...

    Jó kávézást mindenkinek :R

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák