Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teodor52

    senior tag

    válasz zsid #11410 üzenetére


    Igen, ezt tudom, de említettem egy spanyol tesztet is.
    A másik, hogy te a nagyobb felületi nyomásból eredően azonnal elvetetted a fogyasztás csökkenést és mint innovációt is, hogy ment a süllyesztőbe.
    Erre szerettem volna rácáfolni, hogy szerintem nincs leírva nem hiába használja Amerika, most tudom más világ, de azért annyira még sem járműtechnikai szempontból mint ahogy azt írtad(légrugó, abs).
    Nézd meg a Paccar csoporthoz tartozó Kenworth T610-t vagy Peterbilt 567-est ebs fékrendszerrel többek között és egyben a rendszer részeként vonóerő-szabályzással, esp, légrugós felfüggesztéssel.
    Ott van Daimler AG-hez tartozó Western Star WS5700 XE Detroit tengelyeihez Hendrickson Airtek légrugózással.
    Volvo VNR szintén európai haszonjárművekben megtalálható technikákkal.
    Nem beszéltem még a világ legnagyobb 2019-es Las Vegasban rendezett elektrotechnikai szakkiállítastól(CES) ahól bemutatkozott szintén a Daimler-hez tartozó eCascadia.

    Ha annyire nem lenne létjogosultsága(több aspektust tekintve), akkor nem is használnák.

    Majd kiforja magát, de a véleményem szerint fentebb említett eActros sem hiába mutatkozott be szóló abroncsokkal és tudom van bőven más tényező ahól nagyobbat lehet fogni üzemanyag fogyasztás csökkentés terén, de sok kicsi sokra megy és én csak a gumiabroncsot hoztam fel témaként.

  • csibe1

    addikt

    válasz zsid #11410 üzenetére

    "Azért azt is megnéztem volna, amikor a 300 000km-t futott, felnire rágyógyult gumit simán szerelővassal leveszi, tuti szívott akkorát hogy öröm volt nézni"

    Igen, és néhol megspórolnának a szevíz kihívását, a sofőrt biztatják, hogy cseréljen kereket.
    Egy ismerős is így járt, szólt a cégnek, hogy mi történt, erre mondták próbálja meg a kerékcserét. Nyugodtan megkávézott, 20 perc múlva szólt, hogy nem megy a dolog.
    Kiment a szervízes, elsőre neki se jött össze. A végén lánggal lettek lemelegítve az anyák :D

    " Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Új hozzászólás Aktív témák