Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Andreaspasco #15121 üzenetére

    A sóder hogyan jut el a keverő telepre?

    Nálunk két cégben is iparvágányon... ;) Az egyik betonelemeket gyárt, a másik mixerbetont csinál...

    A búza amúgy élelmiszer... Tudtad? :P

    Romlandó és élőállat régebben sok ment vasúton. Tejet is szállítottak a Viharsarokból Rákosra. Persze ez csak akkor, ha van elég mennyiség. Olyan ez, mintha egy furgonos vitatkozna veled, hogy ő beszáll mondjuk Nápolyban a kocsijába és kiszáll Pesten, közben meg se áll. Te nagyon lassú vagy.... ;) Meg qva drágán hoznád el azt a száz videokártyát és útközben meg ki is rabolnának...
    Minden szállítási módnak megvannak az előnyei és a hátrányai. Mind megtalálja a helyét a piacon, ha az egyik drágább lesz, vagy macerásabb, a másik benyomul a területére. Ráadásul ti legtöbbször külföldön jártok, az ottani vasúttal hasonlítsd össze az autópályák forgalmát. Amúgy a vasúti teherszállításban a halálos balesetek az egy százalékát sem érik el a közúti teherszállítás közben bekövetkezett baleseteknek például. Ez is egy szempont. Na meg most is jöttem vagy öt kilométert hetvennel egy tartálykocsi mögött a szolnoki déli elkerülőn, mert előzni nem lehetett, ha nem vagyok türelmes, mint sokan....

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák