Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    Megosztanék néhány gondolatot, eredményt az elmúlt napok ténykedéseiről.
    Próbálom rövidre venni.
    Szóval lett egy átlagos (vagy még gyengébb) 14900k procim. Ezt próbáltam alulfeszelni, optimalizálni. Nem egyszerű, hiszen ez tényleg egy kazán. Ad teljesítményt is szó se róla, de meleget is.
    Volt itt a topikban már és van is aki használja így, de az én makacs fejemet nem egyszerű meggyőzni.
    Rengeteg teszt és mérés után én is azt mondom, hogy bizony jó ez a Boost, TVB, V/F Curve stb. dolog. Érdemes szánni rá időt, nagyon jó dolgokat lehet velük csinálni.
    Jelenleg teljesen automatikusra sikerült beállítani mindent.
    Mivel egy ritka gyenge cpu-t sikerült szereznem, így ~200Mhz/100mV hátrányban vagyok/voltam. Ezt sikerült azért rendesen most behoznom.
    Sokan félnek az extrém stabilitás tesztektől, mint pl. az Y Cruncher.
    Ha tudná mindenki, hogy mi az az SFT, akkor dobna is egy hátast. :DDD
    Jelenleg ez sem probléma így.
    Lényeg, hogy teljesen automatikus minden. Nem számít, hogy egy vadállat tesztet indítok, nem forr fel, nincs állati Vcore, nem főzöm meg.
    Nem is tudom megmondani, hogy mennyi a Vcore, mekkora a frekvencia. Minden a terheléstől függ.
    SFT az őrültebb teszt a mindenkori P95 small FFT-től avx-en. Ez fontos teszt volt nálam, hiszen ha valaki ilyet használna, ennek is futnia kell. Itt jön képbe a sok lehetőség.

    Körülbelül 5500MHz-en fut az SFT, nem forralja fel saját magát.
    Ilyet szerintem nem lehet előidézni, csakis az SFT teszttel. Alacsony Vcore, alacsony frekvencia.

    VST/VT3 váltó 90 percen keresztül. Sokak szemébe egy vadállat teszt, ez ~5600MHz.
    Nagyon fontos ha piszkáljuk a memóriákat, minimum 90 perc szükséges.

    Adtam neki egy átlagos RAM tesztet is, ami egy átlagos terhelés. Itt ~5700MHz.

    RunMemtestPro egy egész jó RAM teszter. TM5 volt már itt, illetve a 6 és fél órás futás is, azt lejjebb.
    Ahogyan a pár szálas terhelések is egészen 6GHz-ig.

    Ez az egész beállítható a V/F Curve alatt. Maszatolós meló az biztos, de megéri.

    Jelenleg akármit is indíthatok, nem károsít, degradál, és a maximumot hozza ki a cpu-ból.
    Nagy tisztelet akik már előttem ezeket leírták, használták.
    Ha sz@r a cpu nem gond (nagyon), hozzá kell igazítani. Hosszú, extrém tesztek feljebb, nem főztem meg semmit.

    Üdv., z

Új hozzászólás Aktív témák