Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz robi212 #774 üzenetére

    Nemrég sokat gondolkodtam a 6/6 vs. 6/12 kérdésen, és rászántam pár órát nézelődni neten, mert az utóbbi évek viszonyai miatt kicsit árnyaltabbá vált ezt a kérdés. Azt láttuk, hogy ahova egyszerűen kevés volt a 4/4 SkyLake, ott hozott valamit a konyhára, és ha ez épp elég volt az örömhöz, akkor megérhette a HT, mint "szükséges rossz" (a 6+ magos HEDT már másik árszint volt), illetve azért volt ez lehetséges, mert elkezdtek több magot használni a felhasználói programok / játékok is, mint 4, így volt esélye csinálni valamit az extra szálaknak.

    Végül most is az az érzés szűrődött le bennem, mint ~6 éve is a SandyBridge-nél, hogy vegyes általános felhasználásra békésebb dolog hanyagolni az SMT / HT mókát, mert ritkán hoz annyit, mint amennyivel drágább az Intel-nél (az AMD-nél pedig nem tudod nem-megvenni, de ott az alacsonyabb órajel és IPC miatt van, hogy eleve csak SMT-vel együtt hozza az Intel HT nélküli teljesítményét a Ryzen, így gyakorlatilag ott sem ingyen kapod az "alaptartozék" SMT-t, hanem kell a versenyképességhez) és mindig lesz egy kis para az emberben, hogy néha még akár lassíthat is picit, vagy előhozhat szoftver bugokat (itt lentebb is írták és más példákat is találtam [főleg Linux-ról], hogy néhány program hibásan fut le bekapcsolt HT-vel, vagy a benchmarkja szerint gyorsabb, de tényleges munka közben már mégis kevesebbet nyújt...).

    Szóval szerintem igazából nem is az ilyenkor a helyes kérdés, hogy "jó-e?", hanem inkább azt kell mérlegelni, hogy egyáltalán "szabad-e?" pénzt adni érte általános célokra, és csak akkor érheti meg, ha valamilyen specifikus munkára szánod a gépet, ami le van tesztelve "életszerűen" is HT-val, hogy tényleg profitálsz belőle. (Még ha VérPistike módon minden áron a leggyorsabbat akarod, akkor is ott a HEDT platform több valódi maggal, vagy vehetsz vaskos felárért leválogatott tuning-bajnok példányt, stb.)

    Persze lehet tovább érvelni, hogy jövőbiztosíték-tartaléknak majd jó lenne a HT, ha kezd kevés lenni a 6 mag, de valószínűleg akkor olcsóbban tudsz majd cserélni HT-s CPU-ra (használtról használtra), vagy lesz megfizethető >6 magos CPU, stb.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák