Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    @Alpi. és Puma K: köszönöm a kimerítő válaszokat!

    A táp nem mai gyermek, emlékeim szerint még Sandy Bridge platformhoz vettem, biztos, hogy több mint 5 éves, de még 1x sem hagyott cserben, nem zörög/kattog, teszi a dolgát.

    Sajnos én is úgy látom, hogy a sima 9900 nem olcsóbb mint a 9900kf. :( A resale value pedig sejtésem szerint jóval alacsonyabb lenne, miközben alig lassabb a való életben a proci.

    Az 500DX-be plusz ventilátorokat nem igazán szeretnék, játék mellett hifizek is a gépnél (nyitott fejhallgatókkal), ezért is szeretnék minél hűvösebb és csendesebb gépet.

    Alaplapot azért nem szeretnék cserélni (z370-ről z390-re, vagy úgy általában erősebb VRM-esre) mert akkor már új platformra is költözhetnék.

    A 6c/6t valóban a "végnapjait" éli, ugyanakkor úgy gondolom, 2 év elteltével a 8c/16t procik napjai is meg lesznek számolva, az új konzolokban is (ha jól tudom) 8c/16t procik vannak, így ha megvan nyitva más is a háttérben gamelés közben, vagy ha az ember multitaskingolni, ne adj Isten streamelni szeretne, lehet elkél majd a még erősebb proci. Számomra így kérdéses, mennyire érdemes a sima 9900-ra váltanom. A resale value a legfájóbb pont, tekintve hogy ugyanannyiba kerül a 2 processzor (k vs non-K), így (tudva, hogy több pénzbe kerülne) a ryzen 5xxx-es szériára váltáson gondolkodom. Nagyobb a mozgástér (ha jól emlékszem 16 mag/32 szálig lehetne nyújtózkodni), a DDR4-es kitemet továbbra is fel tudnám használni, és ha jól gondolom a jelenlegi platformok közül ez a leggyorsabb. Közben nyakunkon a DDR5, de attól tartok, hogy nagyon drágák lesznek eleinte a modulok, kérdés, hogy érdemes-e addig kivárni az i5 8400-zal.

    Ryzen 5900-at nem is igazán látok, az 5800 pedig kb. 50e Ft-tal több, mint a 9900, de ha már lapot úgyis kéne cserélni...és legalább future proof platform.

    Mindezeket mérlegelve Ti melyik irányba indulnátok el? A total cost of ownershipet szeretném alacsonyan tartani, és a resale valuet minél magasabban.

    DDR5 kivárás (marad az i5 8400) vs. 9900 (non-K)-re fejlesztés, majd következő fejlesztés előtt kivárás (amíg alacsonyabb lesz a DDR5-ös modulok ára, de ebben az esetben megragadtam 8c/16t-n) vs. Ryzen 5xxx szériára váltás (és a következő fejlesztéssel kivárás, amíg alacsony(abb) lesz a DDR5-ös modulok ára?

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Új hozzászólás Aktív témák