Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz kNG #253 üzenetére

    Mi ebben az érdekesség?

    Sok sok éve a Crysis 3, és a Cryengine az egyetlen olyan teszt, főként WttJ-n, ahol lényegében bármennyi CPU szálat meg lehet etetni úgy, hogy CPU limit legyen. :)

    A BF1-hez pedig, ez pont aktuális.. Szal persze, jól jöhet a több szál, de nem biztos, hogy szükség van rá.

    Hozzáteszem, a 6700K 4.9-en 4 maggal még bőven elég 1440p 144Hz @141 FPS multira.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • Motyi

    senior tag

    válasz kNG #277 üzenetére

    Igen, Alza. Meg is lepődtem, mert a lapra azt írta egy van érkezőben, a procira meg hogy 5 db dátum nélkül. Úgy voltam vele ráérek, erre 20 perc múlva jött a mail, hogy a szállítónak átadva és szerdán hozzák mindkettőt.

    (#278) b0rZ Már kezdett ciki lenni a 4 mag. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Alpi.

    addikt

    válasz kNG #24477 üzenetére

    Persze, a chipsetnek önmagában nem sok köze van ehhez. A bios a lényeg, ha van jó bios, menni fog szépen !
    Látható ugrás lesz a 9900KF gyanítom ! :)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Puma K

    veterán

    válasz kNG #24477 üzenetére

    A Z370 chipset idején mikor megjelent akkor nem volt szó 8 magról és 16 szálról (+ HT-ról ami pluszban fogyaszt). A Z370-et alapból maximum 6 maggal és 12 szállal rendelkező procik alá szánták.

    Viszont Z370 esetén ha megfelelő kiépítésű VRM-el és VRM hűtéssel van ellátva az alaplap akkor gond egy szál sem és úgy is a CPU fogyasztása és az emiatt bekövetkező VRM melegedése lesz a korlátozó tényező-probléma forrása mint sem a magok-feldolgozószálak száma.

    A nálam lévő Asus Maximus X Hero-ban Z370 chipset van, de mivel ez egy akkor felső kategóriába tartozó alaplap volt és most is az így hozza azt ami elvárható tőle.

    Nálam 2019-ben az döntötte el a választást, hogy ez az Asus Maximus X Hero alaplap 67k Ft-ba került boltból és garanciával.
    A Z390 chipsettel rendelkező azonos tudású-kategóriájú alaplapok meg minimum a duplájába kerültek, holott semmivel sem tudtak többet mint ez.

    Még opció volt az AMD X470 és X570 és így valami AMD proci, de ami azt tudta mint ez a Asus MXH az X470 esetén 100k Ft-tól indult, X570 esetén pedig 150k Ft és felette.

    Ezek után lett végül az Asus Maximus X Hero és 9900K

    Az általam használt 9900K 8mag/16szállal 5300 MHz-en is megy 24/7-ben vagy akár 8mag/8szállal 5600 MHz-en pár teszt erejéig (amíg el nem melegszik a proci... a rossz cpu szilícium és hőelosztó kupak közötti "forrasztás" miatt...).

    Esetedben ránéztem az alaplapodra és inkább azt mondanám, hogy maradj egy sima-non K 9900 mellett. Nem javaslom a 9900K-t és így a tuningot sem.

    A lényeg úgy is a 8mag/16szálon van és a VGA kártyád előbb lesz bármilyen játékban korlátozó tényező mint sem az hogy a procid 4500-on vagy 5500 MHz-en ketyeg.

    A PURE BASE 500DX ház nem rossz választás. De érdekes, hogy a ház elejébe csak 1db 140 es ventilátor lehet tenni 120-asból pedig 3db-ot... az elejébe raknék még egyet, hogy be-ki 2-2 140-es ventilátor mozgassa a levegőt.

    Az FSP Aurum S 500W Gold (PPA5004100) nem tűnik rossz választásnak, de mennyi idős az a táp?

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Hauptmann

    addikt

    válasz kNG #24483 üzenetére

    A nyakunkon a DDR5 azért túlzás. Odébb lesz az még, főleg normális áron. A 8/16 elég lesz nagy valószínűséggel az elérhető DDR5-ig, én behúznék egy 9900-at.

  • Alpi.

    addikt

    válasz kNG #24483 üzenetére

    Jaja, mivel nincs ár diffi és feltehetően sokkal könnyebb eladni egy KF-et én is azt venném. Max lejebb veszed picit az órajeleket. A lap meg, hát... Ja, nem a legjobb, ez tény. Azért egy későbbi lapcserét, ha teheted, megérne sztem is. :) Akárcsak egy jó árú, használt lap pl.
    Ha visszaveszel az órajelből, azzal sokat tudsz könnyíteni a vrmen. A javulást úgyis inkbb a több mag, meg még sokkal több szál fogja hozni, nem az órajel emelkedése. Ha úgyvan, akár 4 ghz 8c 16t is "opció" a jelen 6c6t -hez képest.

    Puma K : Ugyan annyi mindkét cpu. Én biztos nem venném a 9900-at, ha nem olcsóbb.
    Hauptmann : Jaja, a 8c16t azért bőven arréb van, mint egy ht nélküli 6 magos. Nem hiszem, hogy mostanában kevés lesz.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz kNG #24483 üzenetére

    Valóban nincs sok különbség a 9900 vs 9900KF között, ha van is plafon 4-5K ami ilyen ár mellett nyilván nem döntő szempont.

    Az új ryzen széria eléggé túlárazott legyen szó bármelyik darabról. Igaz opció, hogy váltasz egy B550 + valami AMD procira. Itt több lehetőséges is van, pl hogy most csak ideiglenesen 5600-ra váltasz vagy akár 3600/3700/3800-ra és később majd váltasz az utolsó AM4-es procira. Itt annyival vagy előrébb, hogy van fejleszthetőséged.
    DDR5 eleinte fix, hogy horror lesz, pláne ha még sokáig marad a covid a mindennapjaink része, és a lapok is drágák lesznek, és a proci sem hiszem, hogy olcsó lenne.

    Legracionálisabb lépés, hogy:
    1) veszel egy 9700K/KF-et igaz ez csak 8c/8t viszont egész jó áron hozzájutni, és 2-3 évig még bőven elég, aztán meg jöhet a platform csere tisztában látsz majd már akkor.
    2) Megveszed a 9900KF-et és meglátod mit bír a lap. Gyakorlatilag legrosszabb esetben csak egy light OC fér bele, de annyit meg tud mint egy 9900 és eladáskor szerintem is jobban eladható lesz adott esetben.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Puma K

    veterán

    válasz kNG #24483 üzenetére

    Ha több mint 5 éves az a táp, akkor lehet én mindenek előtt a gép alapját adó újabb tápot néznék és vennék.

    Nézz valami minőségi tápot 550-650W környékén, gold minősítéssel és legalább 5 év garanciával. Minél több a garancia annál jobb... ja és vannak boltok amiknek a webshopjában 1 év garanciát írnak az adott termékre de a gyártó 5-10-12 évet ad... ezeket meg kell kérdezni vásárlás előtt hogy mennyi az annyi... :U

    A helyzetedben alaplapcsere nélkül vagy CPU-t cserélsz egy sima 9900-re vagy platformot váltasz AMD-re.

    Karcsú az a MSI Gaming Plus függetlenül attól hogy Z370 vagy Z390 chipset van-e benne. Maga a VRM kialakítása-felépítése és a rajta lévő hűtés az a mi kevés hogy kiszolgáljon egy 8mag/16szálas procit 5000 MHz-en.

    A 9900K/KF meg zabálja az áramot. Főleg ha rosszabb darabot fogsz ki és kéri a feszültséget az általad tervezett 5000 MHz-ez. Nálam a 9900K 5100 MHz-en 1,275v-ot kér és CPU intenzív játékokban 158W-nál nem láttam többet fogyasztani, de ez nem az átlag 9900K-t reprezentálja. A többi ettől rosszabb-sokkal rosszabb.

    Így inkább elengedném az órajel hajkurászást és beválasztanék egy kompromisszummentes 9900-es procit.

    "a 8c/16t procik napjai is meg lesznek számolva, az új konzolokban is (ha jól tudom) 8c/16t procik vannak, így ha megvan nyitva más is a háttérben gamelés közben, vagy ha az ember multitaskingolni, ne adj Isten streamelni szeretne, lehet elkél majd a még erősebb proci. Számomra így kérdéses, mennyire érdemes a sima 9900-ra váltanom."

    Igen a konzolokban is 8mag/16szál van, de alacsonyabb órajelen. A konzolokban maximum 3500 MHz-ig mennek fel adott számú magok. Amúgy ettől alacsonyabb órajelen járnak. Bár írtuk, hogy 5000 MHz felett gyakorlatilag nincs értelme járatni a procit, de azért 3500 MHz és ettől magasabb órajelen egy adott órajelszintig bezárólag jól skálázódik a tempó növekedése.

    Én annyira szoktam multitaskingolni hogy nem ritkán 10 és 120 között szokott lenni a megnyitott lapok száma a böngészőben (Firefox). Ez leginkább a RAM használaton mutatkozik meg (32 GB kikapcsolt lapozófájlal) mint sem a proci száljait tekergeti a böngésző. Ennyi lappal megnyitott böngészőre szoktam ráengedni a játékokat.

    A DDR5-öt még legalább 3-4 évig elfelejtheted mint hétköznapi felhasználó.

    Ha tudsz egy épkézláb B450 vagy B550 chipsetes alaplapot venni akkor egy Ryzen 5600-al kezdetnek elvagy bőven mert 1 magja gyári beállítások szerint már jobban teljesít mint 1 magja a 9900K/KF/bármelyiknek. Majd később ha szűkek érzed akkor mehetsz az 5800X-en át a 5900X-5950X-ig. De minden esetben a VRM-et az alaplapokon hűteni kell és minőségi tápot kell tenni a gép alá, jól szellőző ház és azt jól szellőztető ventilátorok mellett.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz kNG #24483 üzenetére

    "ugyanakkor úgy gondolom, 2 év elteltével a 8c/16t procik napjai is meg lesznek számolva, az új konzolokban is (ha jól tudom) 8c/16t procik vannak, így ha megvan nyitva más is a háttérben gamelés közben, vagy ha az ember multitaskingolni, ne adj Isten streamelni szeretne, lehet elkél majd a még erősebb proci."

    azert a konzolokban ilyen 3.5Ghz csucs korul szaladgalo Zen2 alapu apu van, igy a most kaphato nyolcmagos Inteleknek de az Amdnek is van egy kis orajelelonye ; ( Zen3 ipc is ) masreszt az apu teljesitmenyet valamelyest visszafoghatja a melletokozott gpu, szvsz akkor kezd majd keves lenni a 8/16, amikor a szoftveresek "kitanuljak" a konzol hardveret, lehet megusszuk 3-4 evvel :D

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Puma K

    veterán

    válasz kNG #24496 üzenetére

    Nem fognak normalizálódni az árak. Most kell alaplapot, memóriát és processzort venni.

    Ami drágulás történt az a euró-forint árfolyamnak köszönhető. Ettől csak rosszabb lesz.

    A VGA árak brutális elszabadulása meg a bányászatnak köszönhető.

    Csendesebb gépet adott komponensek birtokában megfelelő hűtővel és megfelelő ventilátorokkal lehet elérni. Plusz a hardvert is érdemes lehet finomhangolni, hogy kevesebb feszültség kelljen adott órajelhez.

    DDR5-höz új processzor és alaplap fog kelleni ami támogatja és kihasználja az új fajta memóriatípust.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz kNG #24498 üzenetére

    Nem fog megszűnni a készlethiány még egy jó darabig. Sőt azoknak az árai is felfelé fognak menni.

    Tavalyról mostanra csúcsosodott ki a emberhiány, cégek-vállalkozások bedőlése (kereskedelem, gyártás stb-stb), korlátozások és lezárások hatása. Talán 2022 második felétől javulhat a jelenlegi helyzet. Talán.

    Világviszonylatban változó mértékű korlátozások vannak országok és régiók között és nincs elég ember akik adott munkákat elvégezzenek: alapanyag kitermelés, logisztika, raktározás, gyári munka stb-stb. Gyakorlatilag megszűnt vagy jelentősen lecsökkent a szakképzett munkaeről áramlás is.

    Sok kicsi ázsiai szállítmányozási vállalkozás tönkrement. Elég konténer sincs, mert nem csak a kereskedelem megtorpanása miatt nem áramlanak úgy a konténerek mint korábban, de elég konténert sem gyártanak.

    Korábban nagyjából 2.000 dollár körül hoztak neked egy konténernyi anyagot Ázsiából. Ez mostanra fokozatosan 14.000 dollár körülre változott és még emelkedni fog.

    Akkor ott volt a Szuezi csatorna leállása az 1db konténerszállító miatt ami Európát érintette... ami mögött és előtt rengeteg hajó várakozott... ennek a hulláma is idővel éreztetni fogja a hatását.

    A DDR5-öt nem támogatja jelenleg semmi. Sem proci sem chipset sem foglalat. Így jelenleg teljesen felesleges vele foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák