Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Addig is amíg várjuk, hogy megérkezzenek a Coffee Lake processzorok, egy kis érdekesség:

    Digital Foundry i5 8400/8600k review

    Elég erős lett ez a széria...

    *spoiler alert*

    Számomra külön érdekesség az, hogy Crysis alatt (igaz egyetlen jelenetnél) átveszi a ryzen 5 1600/1600x a vezetést...talán egy kis ízelítő arról, hogy mi várható a jövőben? Az eddigi trend az, hogy egyre többet számít a több mag + több szál, de még mindig nagyon igénylik a játékok az erős IPC-t és single core teljesítményt.

    *spoiler vége*

    Mindenesetre számomra az eléggé nyugtalanító, hogy egy GTX 1070 mellett az i5 8400 6 magja majd 100%-on pörög Battlefield 1-ben...Aki hosszú távban gondolkodik, annak érdemes lehet egy i7 8700k-ra benevezni, de az meg ugye eléggé zsebbe nyúlós...

    Kíváncsi lennék, hogy egy kb. 5 Ghz-re húzott i5 8600k egy GTX 1070-nel párosítva mekkora CPU kihasználtságot mutatna BF1-ben, ha valaki esetleg találkozna ilyen videóval, megosztaná velünk? :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Motyi #276 üzenetére

    Szia!

    Honnan sikerült a beszerzés? Alza?

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Hozzám is megérkezett a cumó! MSI Z370 Gaming PLUS, i5 8400, 2x8 GB G.SKILL RipjawsV.

    Nyerő kombináció, Battlefield 1 most már 140-200 FPS között hasít (full HD low), és GPU limites vagyok, szóval lenne ez több is.

    i5 2300-zat váltott, ha valaki sandyről szeretne váltani, szerintem megéri! :R

    Alza-ról rendeltem, 1 db bontott dobozos i5 8400-ra sikerült lecsapni kb. 65k-s áron, hibátlan a proci!

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy MSI Z370 gaming plus, i5 8400, 2x8 gb 3200 mhz-es G.skill ripjaws V (fekete) memóriájú platform. Fejlesztés előtt állok, az i5 8400-zat szeretném cserélni i9 9900KF-re, de anno elég sokat hallottam arról, hogy a Z390-es alaplapokat ajánlják ehhez a processzorhoz. A kérdésem annyi lenne, hogy merjek-e, illetve érdemes-e ebbe a lapba 9900kf procit tenni? Tuningolni nem tervezem, vagy max. 5 ghz-ig, de legalább a gyári teljesítményt hoznia kéne a procinak. A gyártó leírása szerint supportált a proci, de olvastam màr rémtörténeteket. Noctua nh d15s-t kapna a proci, valamint be quiet pure base 500dx házba költözne a platform, emellett kapna még 16 gb ramot, és egy 970 evo plus ssd-t. 500 wattos FSP Aurum Gold táp szolgálná ki a gépet (RTX 2060 super van a gépben, OC nincs). Merjek belevágni, van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a lappal? Elég lenne a táp, vagy azt is cserélni kéne? Nem szeretném, hogy megegye a lapot a proci, sem azt, hogy a proci váljon pirítóssá, de azt sem, hogy ne hozza azt a teljesítményt, amit tudnia kell.

    Segítségeteket előre is köszönöm! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    @Alpi. és Puma K: köszönöm a kimerítő válaszokat!

    A táp nem mai gyermek, emlékeim szerint még Sandy Bridge platformhoz vettem, biztos, hogy több mint 5 éves, de még 1x sem hagyott cserben, nem zörög/kattog, teszi a dolgát.

    Sajnos én is úgy látom, hogy a sima 9900 nem olcsóbb mint a 9900kf. :( A resale value pedig sejtésem szerint jóval alacsonyabb lenne, miközben alig lassabb a való életben a proci.

    Az 500DX-be plusz ventilátorokat nem igazán szeretnék, játék mellett hifizek is a gépnél (nyitott fejhallgatókkal), ezért is szeretnék minél hűvösebb és csendesebb gépet.

    Alaplapot azért nem szeretnék cserélni (z370-ről z390-re, vagy úgy általában erősebb VRM-esre) mert akkor már új platformra is költözhetnék.

    A 6c/6t valóban a "végnapjait" éli, ugyanakkor úgy gondolom, 2 év elteltével a 8c/16t procik napjai is meg lesznek számolva, az új konzolokban is (ha jól tudom) 8c/16t procik vannak, így ha megvan nyitva más is a háttérben gamelés közben, vagy ha az ember multitaskingolni, ne adj Isten streamelni szeretne, lehet elkél majd a még erősebb proci. Számomra így kérdéses, mennyire érdemes a sima 9900-ra váltanom. A resale value a legfájóbb pont, tekintve hogy ugyanannyiba kerül a 2 processzor (k vs non-K), így (tudva, hogy több pénzbe kerülne) a ryzen 5xxx-es szériára váltáson gondolkodom. Nagyobb a mozgástér (ha jól emlékszem 16 mag/32 szálig lehetne nyújtózkodni), a DDR4-es kitemet továbbra is fel tudnám használni, és ha jól gondolom a jelenlegi platformok közül ez a leggyorsabb. Közben nyakunkon a DDR5, de attól tartok, hogy nagyon drágák lesznek eleinte a modulok, kérdés, hogy érdemes-e addig kivárni az i5 8400-zal.

    Ryzen 5900-at nem is igazán látok, az 5800 pedig kb. 50e Ft-tal több, mint a 9900, de ha már lapot úgyis kéne cserélni...és legalább future proof platform.

    Mindezeket mérlegelve Ti melyik irányba indulnátok el? A total cost of ownershipet szeretném alacsonyan tartani, és a resale valuet minél magasabban.

    DDR5 kivárás (marad az i5 8400) vs. 9900 (non-K)-re fejlesztés, majd következő fejlesztés előtt kivárás (amíg alacsonyabb lesz a DDR5-ös modulok ára, de ebben az esetben megragadtam 8c/16t-n) vs. Ryzen 5xxx szériára váltás (és a következő fejlesztéssel kivárás, amíg alacsony(abb) lesz a DDR5-ös modulok ára?

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Köszönöm Nektek a sok tippet/tanácsot, hosszas gondolkodás után úgy gondolom, nem érdemes ebbe a platformba több pénzt fektetnem a jelenlegi alaplapommal. Megvárom amíg az árak normalizálódnak, és valószínűleg a Ryzen 5xxx szériára fogok váltani. Hűvösebb, gyorsabb, kevesebbet fogyaszt, nem kell őrülten dolgoznia majd az új procihűtőnek, így várhatóan csendesebb is lesz a gép, ami nálam nagyon fontos szempont, és nem utolsó sorban lesz hova nyújtózkodni. Valószínűleg 5800x-el fogok kezdeni (8c/16t), aztán elmegyek az 5900x-ig (12c/24t), majd váltás DDR5-re.

    Szép napot! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Puma K #24497 üzenetére

    Köszi Puma K, mindez tiszta sor (egyedül abban nem vagyok biztos, hogy nem fognak normalizálódni az árak, én úgy látom processzorok terén készlethiány is van, ami szintén felfelé mozgathatta az árakat nem)? Ha a készlethiány megszűnne, akkor reményeim szerint valamelyest normalizálódnának a processzor árak. Arról én is olvastam, hogy a memóriák, és az M.2 SSD-k ára növekedni fog. VGA cserét nem tervezek még jó ideig, csendes gép reményében terveztem az 500DX beszerzését, valamint a Noctua nh d15s-ét. Akár 5600x-et, akár 5800x-et választanék, nem tervezném tuningolni, semmi értelme, a VGA-t szintén nem tuningolom, úgymond "kinőttem már belőle". Mivel írtátok is, hogy mire a DDR5-ös platform átlaguser számára is elérhető árkategóriába kerül sok idő eltelik, ezért is gondoltam az 5-ös ryzen szériára.

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Új hozzászólás Aktív témák