Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    válasz TechN7ne #18968 üzenetére

    Üdv!
    Jó eséllyel azzal is lehet tartani azt a hőfokot, sőt és szerintem még a jelenlegi konfigodnál is tudnál valamennyit faragni a hőmérsékletekből, egy kis alulfeszeléssel úgy, hogy az a teljesítményt nem befolyásolná.
    Mondom ezt úgy, hogy a cuccaidat elnézve, szinte pont ugyanaz, mint az enyém.(sima 9700, Asus Prime Z390-A, 16 GB Kingston RAM, 3200 MHz, Brocken 3-as hűtő)
    Én offset módban alulfeszeltem, és ezzel a procival, ebben az alaplapban olyan -0.090 és -0.110 közötti értékekkel lehet próbálkozni.
    Én sokáig a -110-es értéket használtam, de nagy ritkán idle állapotban (terhelés alatt soha), volt néhány fagyás, amit ennek az értéknek tudtam be.

    Beállítottam a -100-as értéket, azóta nem volt probléma. A Brocken 3-as hűtőnek meg olyan profilt lőttem be a BIOS-ban, hogy gyakorlatilag folyamatos terhelés alatt se éri el a 600-as fordulatot tartósan, és így is 58-60 fokos a proci, csak a legnagyobb nyári melegekben mászik fel 63-65 fokra, 2-3 óra folyamatos multis játéknál.
    Itt írogattam a tapasztalataimról részletesebben: [link] [link] [link]
    Szóval, jó eséllyel ugyanezeket az értékeket, a sima 9900-esel is el lehetne érni.

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák