Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz Picturemaker #6542 üzenetére

    "Amit Te linkeltél ott pl. (ha jól értem) 1,5V van megadva, XMP használata esetén lehet max.1,65V."

    Az XMP profil aligha tartalmaz részletes profilokat a különböző feszültségértékekhez a DRAM-on, illetve - a hajdani nevén - VTT-n kívül. Másrészt a tuningolhatósághoz és a max. feszültséghez nem sok köze van. (a linkelt képen pedig azért szerepel az "<=1,65 V", mert arra utal, hogy az 1,65 V-os profilú RAM-ot is nyugodtan beleteheted a Haswell rendszerbe, mert támogatott)

    "A lényeg, hogy nem lehet bizonyos különbségnél több a memória és a belső vezérlő feszültségei közötti eltérés."

    Ez a kijelentés csak úgy gyűrűzik az újabbnál újabb Intel-es topic-okban, holott ez (ha egyre gondolunk, márpedig valószínű) a S1366/S1156 óta lényegében nem igaz.

    A Haswell alapvető felépítéséből adódik, hogy jobban feszelheted a memóriát, vélhetően károsodás nélkül (akár 1,65 V+). Egyébként most nincs előttem az ide vonatkozó Intel doksi, de ennél a generációnál és a korábbiaknál is szerintem 1,575 V a max ajánlott DRAM voltage......

    [ Szerkesztve ]

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák