Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    #T430 14" #intel hd4000 3 kijelző egyszerre linuxon

    Régebben emlékszem ide is írtam, hogy inteles t430-as gépen próbáltam rájönni, hogy lehetne egyszerre használni két külső megjelenítőt és az lcd-t. Win alatt ezt nem igazán lehet megcsinálni, mindig csak 2 tud aktív lenni. Olvastam róla, hogy esetleg trükkösen linux alatt képes 3 megjelenítőre is.

    Na most ubuntu 16.04.3 lts alá felvarázsoltam az intel driver pakkot és meglepetésemre aktív a noti lcd-je is a két fullhd mellett. Kis noszogatás kellett, mert hiányzik a repóból a megfelelő mesa lib, de ppa-ból felmegy [link] és a 2.0.2-es intel graphic installer való elvileg hozzá, nem az újabbak.

    Szóval, kipróbáltam többféle kombinációt és úgy tűnik, akárhogy variálom a 3 megjelenítőt, megy linux alatt. A log szerint most hdmi1 -2 -3 aktív, szóval kicsit fura, ha két órajel lehet csak :)
    A dokk egyébként 4337-es, nem usb3-as és nem esatás változat.

    Egyéb finomhangolás:
    Alapból a youtube videólejátszáskor megtört a videó, nem jól szinkronizálódott a kijelzőhöz. Ezért megadtam konfigban, hogy ne törje a videót ez alapján.
    Mondjuk ez némi teljesítményvesztést is okozhat. Sajna a dri3 módban nem hat a TearFree, alapból dri2 módban van.
    Dri3 módban úgy láttam framdrop nélkül ment 3 darab 30fps fhd youtube, de még a 60 fps-ből is minimális framedroppal ment 3 példány, de nagyon töredezett a vsync.
    Dri2+TearFree nem töredezik, de kevés framedrop még 1 lejátszáskor is megesik.

    Plusz, hogy ne 16-235 színtér legyen, hanem teljes, amit hdmi-n az intel driver bután kezel, ezért megadtam a userem
    .xprofile fájljában, hogy állítsa full range-re a hdmiket
    xrandr --output HDMI1 --set "Broadcast RGB" "Full"
    xrandr --output HDMI2 --set "Broadcast RGB" "Full"
    xrandr --output HDMI3 --set "Broadcast RGB" "Full"
    Szóval így nem mosott fakó kép van a full skálát használó monitoraimon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák