Új hozzászólás Aktív témák

  • audi100td

    nagyúr

    válasz szacsee #23330 üzenetére

    Üdv,

    ha viszonylag hosszú üzemidőre van szükséged, akkor valami intel gpu-val szerelt változatot nézegess és érdemes a procit is alulfeszelni. De inkább keresgélj aprón, ezek kicsit túl vannak árazva, pl. T61-et ki lehet fogni már 55k körül is, sőt múltkor fent volt egy 45e Ft-ért (de ez inkább kivételes vétel lehetett). T60 is nagyon jó, de elég hangos a hűtése, minimum 2800rpm-en tekeri a ventit, meg a lapát kialakítása sem a legjobb (legalábbis én ezt tapasztaltam, a T61p-met nem igen hallani, csak ha meghajtom) és max 3GB RAM-ot kezel, valamint SATA1-re képes csak a chipset (ez gyakorlatban max ~130MB/s), core 2 duo-s változatok is inkább ritkábban fordulnak, meg persze többe kerülnek. Mindent összevetve ár/teljesítményben T61 a nyerő. Az X-eket is érdemes megnézni (X60(s) / X61(s)) ha könnyen hordozható gépet szeretnél, kár hogy csak XGA felbontással rendelkeznek és hajlamosak átmelegíteni a palmrestet, az alatta elhelyezett wifi kártya miatt. A tartóssággal egyébként nincs gond sem a T, sem az X szériánál. T-nél egyedül a zsanérokra érdemes figyelni, idővel gyakran megnő a holtjátékuk, bár X40-nél is láttam már ilyet, de ez annyira nem vészes, ebay-ről 2-3-4e Ft-ért találni hozzá új alkatrészt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák