Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz HSM #117325 üzenetére

    Szerdán végigtolom, már csak kíváncsiságból. :) X1C 5gen 4sávval, T470 2sávval, és T480s ??? sáv(szerintem 4 ?), ez elég jó képet kéne adjon. Újabb Intel nincs nálam most, vagy 6000-es AMD, bár abból csak T14s támogatja a USB4-et a sima nem, "s"-t meg nem hiszem hogy veszünk.

    De végig figyeltem a GPU utilization és a fogyasztást és megvolt a 100% és 340W. :P
    És játszottam fogyasztás limitekkel, illetve pl. FHD-n ilyen 50-70% utilization 150W, 4K-n meg fixen 100% a GPU-n, mikor X százalékos fogyasztási limiteket raktam a benchmark aszerint skálázódott.

    Amúgy 3DMark azért nem releváns, mert ott van egy CPU score is összetevőnként, és ott egy mobil CPU eléggé elhúzza a számokat.

    Amit játékokban látok, az az hogy a CPU miatt van mikro akadás néha, illetve amikor memből át kell tölteni textúrát pályarészt az egy nagyobb lagg, de ha be van töltve minden semmi nem érezhető még sok NPC-nél se.
    Nem tudom mennyire számít, de az eGPU-mban van SATA storage opció, és oda van minden telepítve, passz hogy ezt értelmes formában lekezeli-e vagy ingázik ide oda az adat.

    Nekem 4K@60 a lényeg, így nem releváns túlságosan a PCIe limit, minimális a veszteség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák