Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    Helló, rég írtam ide, inkább csak olvasgattam mostanában. Nemrég végre leváltottam egyik öreg, szénné tuningolt és netezgetni még tökéletesen gyors T520-at, dobpergés (és ezért ki fogtok átkozni innen :DDD ) egy Thinkbook 15 G2-re Ryzen 3 4300U-val és egy ThinkCentre neo 50t Gen 3-ra 12-ik generációs i5-el. Utóbbi működik, gyors, semmi extra, teszi a dolgát, inkább a Thinkbookra voltam kíváncsi. Thinkpadesek között lesajnált "ez még nem Thinkpad" széria, laptop ajánló topikban viszont egyik ajánlott lapos, az összefoglalóban is benne van. Azért lett ez, mert megfizethető laptop kellett, de azért nem akartam fapados műanyagos cuccot és szerettem volna, ha fut rajta a Windows 11, sajnos emiatt a használt régebbi üzletiek ki is estek... közben bejött egy pályázat és végül kb 125k forintnyi összegért lecsaptam rá. Én arra voltam kíváncsi, hogy átlagember szemszögből hétköznapi használattal + néha egy kis Lightroom futtatással miben visszalépés egy igazi workstationhoz képest a Thinkbook és milyen a cucc ergonómiája, minősége. Nos így első-második blikkre bizony ez nem egy Thinkpad, de nem is Ideapad, ha választani kéne, a két topikból, melyikhez csatoljam, bajban lennék :D . Az építési minőség szerintem kimondottan jó, jobb, mint egyes Thinkpadeknél, azért a fém az fém, jobb érzés kézbevenni... Kijelző közepes, csatlakozók elmennek, tuningolhatóság ssd-vel, rammal szerintem manapság okés, hűtés rendben, zsanér teljesen okés. A billentyűzet az nem valami jó, rövid a gombok útja, de legalább jól érezhető a visszajelzése láttam már sokkal drágább laptopokban sokkal rosszabbat, de a régi Thinkpadekhez képest vacak. Nincs külön hangerő, wifi gomb meg ilyenek, ugyanakkor van numpad, két Enter, két Delete (nem is árt, mert az egyik sz*r helyen van és pici) és média gombok, pl play, pause, stop, + egy Windóz helló kompatibilis ujjlenyomatolvasó. Van néhány workstationokat idéző ficsőr is, spill-resistant billzet, eltakarható webkamera, 180 fokban kihajtható kijelző stb, ezért én már nem sorolnám 100% a facebook masinák közé. Kíváncsi vagyok mennyire bírja majd a napi strapát, kopik-e a billzet, meg ilyenek. Mellette amúgy két T420 kifényesedett billzettel, de amúgy még mindíg működik, persze 16gb ram és ssd ide vagy oda, a procit könnyű kifektetni és az anno jónak számító hűtés sem képes már nagy terhelésen kordában tartani a hőmérsékletet :D .

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák