Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #109433 üzenetére

    Én alapvetően akkuról a hosszú üzemidőre pályázok. A T480s-et a 8250U-val tudom venni kiindulási alapnak, azzal ha nem is 10 órát, de egy olyan 4-5-öt nagyjából el tudok érni kicsit visszafogottabb munkatempó mellett (kiegyensúlyozott profil, max olyan 2,6Ghz turbó, 12W limit) a szokásos max 80%-ig töltős akkuval, ami már teljesen megfelelő, nálam ez a cél, legalább egy fél nap, némi tartalékkal, használhatóan. Nálam szinte sosem megy teljes terhelésen egyszerre 4-5 másodpercnél tovább, viszont sok rövidebb terhelés van, pont mint netezésnél, csak sokkal gyakrabban és intenzívebben. Lehet, így a 30% előnyből mondjuk már csak 20% maradna, de az még mindig plusz egy teljes óra lenne, ha 5 órás üzemidőről indultunk, ami nem kevés. Ebben én úgy tapasztalom, már a 8250U is nagyon jó, ha kézzel megfelelően lekorlátozom, akkor nagyon alacsony W-ból is (mindössze akár 8-10W) használható teljesítményt tud kicsikarni. AMD-t nem volt lehetőségem még notebookból tesztelni, de az asztalinál az a tapasztalat (ami könnyen egybevághat a linkelt review-ban látottakkal), hogy magas terhelésen extrém takarékos tud lenni, de kis terhelésen annyira nem. Lásd különbségek a PB OFF üresjárat, egy és két szálas R15 eredmények között: [link] .

Új hozzászólás Aktív témák