Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz fericske #672 üzenetére

    De ne is EGY SZEM, ráadásul a kolléga keretéből vastagon kilógó kivétellel cáfoljunk :D

    (#669) GML: az akksis Centrance vonal nagyon erősnek tűnik. Nekem van egy Hifi-M8, hárásónak egy Dacportable, ezek alapján a Mini-M8 és a Bluedac is brutál jó lehet. Utóbbit majdnem lőttem egyet magamnak az amcsiktól, az ebayen az enyém lett a 2. legnagyobb licit, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a hangja jó. Más kérdés, hogy a keretedből ez kilóg. Egyébként ezeken vannak ilyen-olyan mély- illetve magaskiemelések, a M8-en bemeneti impedancia is állítható 3 fokozatban, gain szintén 3 lépcsőben, szóval ügyesen lehet ezeket hangolni, anélkül, hogy agyonvágják a dinamikát, mint mondjuk egy szoftveres eq teszi. A dizájn a gyenge pontjuk, egyik sem egy kimondottan szép, fancy kütyü, de ez ne csapjon be, qrvajó a hang, használtan nagyon korrekt áron. Ja, a M8 akksiideje a bődületes teljesítmény miatt kissé gyengécske, a Dacportable viszont jól bírja.

    Jó választás lehet még az Opus #11, ami bár sabre alapú dac, tehát elvileg visítania kéne, de az egyöntetű vélemény az róla, hogy egy enyhén meleg, nagyon sima hangú, mégis jó felbontású kütyü. Ennek a hangerő-szabályozás hiánya a bibije. Európában jelenleg két használt darab van belőle eladó: [link]. Ezt még nem hallotta itt senki, szóval jó input is lenne a közösségi adatbázisba :D

    Nekem nagyon tetszett az Oppo HA-2 is, ez egy meglehetősen semleges hang, de erő, dinamika és felbontás terén is ott van a szeren, és piszok szép darab, erős akksival. Az egyik füles talira hoztak belőle az urak, próbáltam a HP50-nel és az N40-nel is, nem hallottam vele semmiféle extra színezést, úgyhogy ha a K3003 közép-magas kiemelését ellensúlyozni szeretnéd, akkor ne ezt választ. Szintén nagyon jók a Teac HAP50 (ennek van egy Onkyo haverja) és a Denon DA-10, előbbi egy kissé szárazabb, utóbbi egy húsos, dögös cucc, a Denon _talán jobban passzolna az AKG-dhez, de ezt meghallgatás meg az ízlésed ismerete nélkül kicsit vakon mondom. Ezeknek a szaktopikban van rendesen irodalma, ha valamelyik megtetszik, keress rájuk, szerintem (a DA10 kivételével) több tulaj is akad mindegyikhez. Hátha sikerül összehoznod egy próbát...

Új hozzászólás Aktív témák