Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #68216320 #84023 üzenetére

    Dehogy kötekszek :) Inkább térítésnek hívnám, mindenkit próbálok rávenni a környezetemben hogy a minimálisnál 1 wattal se fogyasszon több energiát.

    Leírtam pár hsz-al előbb.
    Akár 500Ah akkut is ráköthetsz.
    Mérd meg 50-60%-ra lemerített akkunál a töltőáramot mikor visszaadod az ups-nek a 230-at.
    Ha ez 1A körüli akkor értelemszerűen a gyári 7Ah akkut 7 óra alatt, az általad említett 36Ah akkukat 36 óra alatt fogja feltölteni.
    100 amperórásat 100 óra alatt, erre írtam hogy meg lehet támogatni külső töltővel hogy ne 5 nap alatt töltse fel.

    Szerintem ne ups akkukba gondolkozz, mármint kapacitásra, ne több darabot használj. Sose tudni melyik megy taccsra előbb, az meg viszi magával a többit is.
    És 2 darab 18Ah sokkal drágább mint 1 darab 36Ah akku.
    Nem fontos a favorizált túlárazott direkt szünetmentes akku.
    Veszel egy alsókategóriás munkaakkut, az tutira AGM lesz és ha nem harcolod le 100% DOD mértékig hetente többször akkor 4 évet, esetleg 5 évet elmegy, talán többet is.
    A haláluk a nullához közelítő lemerítés, ezt 250-300 ciklussal "hálálja" meg, ha meg évente 10-20 alkalomnál kevesebbszer meríted le 50% környékéig akkor nagyon hosszú életű lesz.

    Ha sok a ciklus akkor csakis litiumbázisú akku de ez azon kívül hogy más téma, árbanis mellbevágó. Viszont drágasága ellenére hosszútávon gazdaságosabb de ez megint teljesen más témakör.

Új hozzászólás Aktív témák