Új hozzászólás Aktív témák

  • hezso

    aktív tag

    válasz And #397 üzenetére

    A hangrögzítőt kitaláltam, egyelőre nagyon egyszerűen lesz: egy lapos magnó, amin a record le van nyomva, és csak a feszt kapcsolja rá egy relé ha fel kell venni. Visszajátszáskor nyomsz 1 stoppot, majd a rogzítő dobozán lesz 1 kapcsoló amit átkapcsolsz, hogy a relé kapcsoljon, és visszatekered+play. Utána ha minden megvolt akkor kapcsoló lekapcs+record lenyom és kész. Ha ez már így kész lesz akkor majd átalakítom a magnót, hogy ez is automata legyen(ez még odébb van). Szal analóg lesz a hangfelvétel. Az a rész, amiben az automata-szöveget veszem fel(amit ha felhívják a számot és senki sem veszi, akkor mond a rogzítő, hogy a sípszó után blablabla) az elektronikus lesz, találtam rá egy jó kitet, olcsó, 20mp szoveg belefér, és 2vezérjele van csak, felveves, meg lejatszas. Onboard mikrofonnal, szal az meg fog felelni.

    Izé... mi ez az analóg hangdekóder? Valami datasheet/howto van róla? Ez olyasmi ami a dtmf jeleket dekodolja?

    Van még 1 kérdés: Hogy hogyan lehet leszedni a vonalról az épp rajta menő hangjeleket az megvan(simán lekotni - kondival), meg az is hogy hogyan lehet ''felvett''(azaz 9V os vonalfesz legyen) állapotba tenni a vonalat, de hogyan lehet rátenni hangjeleket? Mert nem kivánok beleépíteni egy belezett telefont, inkább ezt a részt is magam csinálnám. Szal nekem valami olyan kapcsolás(esetleg régi telefon kapcsolásrészlet)kéne amelybe belemegy a hangjel(akár mikrofon, akár hangjel - végülis mindegy), a másik vége meg fel van kotve a vonalra, és ha belemegy a hangjel, akkor az hallható lesz a másik oldalon(hívó félnél).

Új hozzászólás Aktív témák