Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    Sziasztok!

    Step up/down kapcsolást keresek kb. 6-110 V bemenő feszültségre és fix. 18 V, valamint 12 V kimenő feszültségre. Terhelhetősége mindkettőnek tartósan 2 A kéne legyen. Kiindulópontnak én az LTC3703 IC-t találtam, ez elviekben 100 V-ig bírja, de kész rajzot nem találtam. Az áramforrás egy agydinamó lenne, amiről akkumulátort szeretnék tölteni, ehhez a töltő megvan, neki kéne a stabil 18 V. A generátorról pontos infót nem találtam, hogy mekkora sebességnél mekkora az üresjárati feszültsége (és nyilván valamelyest típustól is függ), de több helyen is azt olvastam, hogy elérheti a 80 V AC-t is. Emiatt még az LTC3703 esetén is probléma az esetlegesen magasabb bemenő feszültség, talán ezt egy zenerrel kéne lekorlátozni? Természetesen fontos lenne a jó hatásfok, és persze viszonylag egyszerűen elkészíthető is legyen. Másrészt jobban örülnék, ha nem kéne hozzá smd alkatrész, sajnos annyira nem jó a kézügyességem :(

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák