Új hozzászólás Aktív témák

  • penene

    őstag

    válasz pweisz #815 üzenetére

    Köszi, értem!

    Ezt a képletet viszont nem...

    ''
    pl: érzékenység 1W, 90dB, akkor 2W 93dB, 4W 96dB.....
    ''

    Ez hogy jön ki? :)


    ''
    mindenképp aztakarod hogy mondjuk iszonyatos mélyek legyenek, akkor az eq-ban huzd le a mélyen kívül az összes cuccot, és úgy hangosítsd, amíg a hangfal nem fog torzítani, ilyenkor a hangfal terhelhetősége lessz a korlát(azon bellül a mély hangszoróé
    ''

    Ez igaz, csak nekem ez azért nem tetszik, mert szeretem, ha a dallamok is jók.. szóval én azt érzem, hogy ilyenkor nem a basszus növekszik szépen, hanem a többi lesz gyenge... :) Amit én szeretek az az hogy szépen jön a magas is, de arra rádübörög a mély...


    Bár nemtom mennyire jó a fülem, de én úgy éreztem, hogy ha a te megoldásod csinálom (sokszor csináltam úgy), akkor erős lesz a basszus, de hiányolom a kis magasat. Ha meg a magasat nem piszkálom és tolok rá basszust, akkor szépen szól a magas is, és jön rá a basszus is... (de persze csak egy határig).

    De értem, nyilván ha torzít a cumó lejjebb kell venni a basszust (v. a hangerőt :D), de általában nem a hangerőt szoktam :DD


    winamp EQt nem használom, tényleg fos :D

    viszont az audigy2 EAX console-ban az EFFECTet használom így kiemelésekre. Nem az EQját. és így zsír. kb. ugyanaz a hatás, vagyis mégse, mert elméletileg a hangszínbe nem nyúl bele, hanem csak a mély, közép magas arányt lehet állítani, cutoffot - DBét... Valszeg az EQ hasonló, csak részletesebb hangszínre... (viszont ott nincs cutoff cucc, meg gain ami nemtom mi :D, meg ilyenek)

Új hozzászólás Aktív témák