Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • penene

    őstag

    Sziasztok! A témával picit egybevág azért kérdezem itt meg:

    Én laikus vagyok a témában, ezért nézzétek el nekem a szakmai hiányosságokat :)

    Gondolom mindenki tudja milyen az, amikor túl van vezérelve a jel, mondjuk az equalizeren túlhúzom a basszust winampban.. és akkor még hallkan hallgatva is torzít pl. a középhangszóró, vagy tök mind1 mi. Tehát tudom a hangerő is befolyásolja, de ennél sokkal dontosabb a túlvezérlés, amikor tök hallkan is torzít ;)


    A kérdésem az, hogy a hangfal melyik tulajdonsága miatt van ez?

    A teljesítménye? (W), vagy az érzékenység? (db)? vagy egyik se, akkor melyik, mind2??

    Gondolok itt arra, h. ha vmi nálam torzít, akkor oké, hogy a túlvezéreltem, de melyik az a paraméter, ami miatt nem bírja egy hangfal, mi az ami gyenge benne, pl. azonos hangerőnél túlvezérelve. (pl. nagyobb hangfal bírja, de miben nagyobb:D).



    ill. 1 másik kérdés: ha nagyobb teret akarok behangosítani, akkor nagyobb W teljesítmény szükséges, vagy pedig nagyobb db-ű , mind2?? ill. a nagyobb teljesítmény = nagyobb hangerővel, v. ez a zajszintre nem egyenes arányosan hat? Gondolom ahhoz hogy távolabb is jó hangos legyen, akkor emelni kell a teljesítményt, de akkor pl. a közelieknek hangosabb lesz.



    Köszönöm szépen, ti biztos tudtok segíteni nekem! :)

  • penene

    őstag

    válasz pweisz #815 üzenetére

    Köszi, értem!

    Ezt a képletet viszont nem...

    ''
    pl: érzékenység 1W, 90dB, akkor 2W 93dB, 4W 96dB.....
    ''

    Ez hogy jön ki? :)


    ''
    mindenképp aztakarod hogy mondjuk iszonyatos mélyek legyenek, akkor az eq-ban huzd le a mélyen kívül az összes cuccot, és úgy hangosítsd, amíg a hangfal nem fog torzítani, ilyenkor a hangfal terhelhetősége lessz a korlát(azon bellül a mély hangszoróé
    ''

    Ez igaz, csak nekem ez azért nem tetszik, mert szeretem, ha a dallamok is jók.. szóval én azt érzem, hogy ilyenkor nem a basszus növekszik szépen, hanem a többi lesz gyenge... :) Amit én szeretek az az hogy szépen jön a magas is, de arra rádübörög a mély...


    Bár nemtom mennyire jó a fülem, de én úgy éreztem, hogy ha a te megoldásod csinálom (sokszor csináltam úgy), akkor erős lesz a basszus, de hiányolom a kis magasat. Ha meg a magasat nem piszkálom és tolok rá basszust, akkor szépen szól a magas is, és jön rá a basszus is... (de persze csak egy határig).

    De értem, nyilván ha torzít a cumó lejjebb kell venni a basszust (v. a hangerőt :D), de általában nem a hangerőt szoktam :DD


    winamp EQt nem használom, tényleg fos :D

    viszont az audigy2 EAX console-ban az EFFECTet használom így kiemelésekre. Nem az EQját. és így zsír. kb. ugyanaz a hatás, vagyis mégse, mert elméletileg a hangszínbe nem nyúl bele, hanem csak a mély, közép magas arányt lehet állítani, cutoffot - DBét... Valszeg az EQ hasonló, csak részletesebb hangszínre... (viszont ott nincs cutoff cucc, meg gain ami nemtom mi :D, meg ilyenek)

  • penene

    őstag

    válasz pweisz #820 üzenetére

    Igen, érthető, köszi :))

    Most perpill értelmes kérdésem több nincsen, köszönöm a segítséget, megpróbálom a lehető legjobban kialakítani a hangzásomat :)

  • penene

    őstag

    Ha van egy 8 Wattos 80 DBs hangszóróm, akkor az elméletileg max. 89 DBvel tud szólni??

    ill: ha van az erősítőn 1 pl. 4Wattos kimenetű csatorna (hangszóró szett), akkor elméletileg 80as DBű hangszórónál max. 86, 90esnél 96 db értéket tudok elérni?? (1 méter).

    Elméletileg a creative T7900asomhoz a satelitek 80 DB 8 wattosak, és vki azt mondta valszeg 8 ohmos 4 wattos lehet a kimenet, h. tuti bírja a cucc, ekkor érdemes venni egy jobb minőségű hangszórópárt a jobb minőség (és hangerő) érdekében?
    Magát az erősítő részét nem cserélném, csak mondjuk egy hangszórópárt.

    Vagy ez butaság? :)

    (akkor már venni kéne egy 2.1es hangrendszert is, és összekötni a kettőt :))) ). csak a szobám nem olyan óriási, de egy 7*5 ös szobát kéne kb. behangosítani, úgy, hogy ha térhatást akarok, akkor a hátsó hangszórók elég messze kb. 7 méterre lesznek az elsőktől... és jelenlegi hangszórókkal kevés lenne a teljesítmény.

    pláne ha esetleg bulit csinálnék... :)

    erre van vmi megoldásotok?

  • penene

    őstag

    válasz CYBERIA #824 üzenetére

    Pweiss neked is köszi a választ!

    meg neked is! :)


    Egyébként egy 3*3-4es területen igenis jó a dolog nagyon, ha jól beállítom - miért ne tenném :D - akkor szinte fejfájósan meg lehet dübörögtetni, főleg ha jó helyre állsz, de hát ahogy távolodsz, úgy csökken a dolog, tehát ezt közeli dologra találták ki (pl. házimozi úgy h. tőled 1-1-1-1 méterekre vannak a hangfalak). Arra szerintem tökéletes.

    Csak megnőttek az igényeim, s. úgylátom ahhoz már ez kevés.
    Csak gondoltam megpróbálom átlépni a korlátait a cuccomnak, de rájöttem már, h. ez butaság. :)


    Köszi a segítséget, azért sok mindent tanultam, amit ugye gazdasági suliban nem tanítanak :))))

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák