Új hozzászólás Aktív témák

  • szasza_1

    senior tag

    Eddig sima hangszórókábelt használtam. (Átlátszó szigetelés, az egyik vezeték széle végig pirossal van megjelölve. Elég sok helyen látok ilyent. Viszont ez elég vékony volt.)

    Pécsen hol van olyan bolt, ahol lehet hangszórókat venni, és elég nagy a választék. Mert itt Kanizsán csak MNC-t árúlnak.
    Meg még azt szeretném megkérdezni, hogy az MNC jobb, mint a SAL-os hangszórók? Mert úgy néztem, hogy árban nincs köztük nagy különbség.
    A közeljövőben szeretnék csinálni 2 centert+2 sorround hangszorót, kb 100 Watt terhelhetőséggel, de nem túl nagy méretüeket, olyan 20-25 literesre gondoltam. Csak még azt nem tudom, hogy milyen hangszorókat tegyek bele. A centerekbe 2 db 16cm-et+1 magast, a sorroundakba pedig 1 16-at, vagy 20-at, meg egy magast gondoltam. Javasoljatok valamilyen fajtát, de jó lenne, ha 10eFt/hangfalba beleférnének a hangszorók, meg a váltó. (Meg jó lenne, ha a hangfalak alsóhatár frekije nem 100Hz lenne, hanem sokkal lejebb menne.)
    Még azt szeretném megkérdezni, hogy milyen típusú váltót érdemes venni. A SAL honlapján lévő 2 utas váltók milyenek. Azok közül melyiket érdemes megvenni?
    Meg reflexes dobozt érdemes, vagy zártat.

Új hozzászólás Aktív témák