Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz bitpork #60813 üzenetére

    Én saját megoldást terveztem a kádhoz. Láttam hasonló megoldást (ott térelválasztás volt a funkciója), onnan jött az ötlet, csak persze a saját igényeimhez kellett fejben igazítani a dolgot...

    15x15-ös aluminium U-profilokból fog állni a váz, dupla "sínes" elrendezésben, ragasztva. Egy nagy keretet kell elképzelni, tehát alsó, felső és oldalsó élek is lennének. A két párhuzamos sín belső 12 mm-es nútjában egy-egy 10 mm vastagságú víztiszta polikarbonát tábla fog futni akkora méretben, hogy ha mind a két táblát teljesen kitolom a két ellentétes szélre, akkor középen egy jó 10 centiméteres átfedés legyen. Valamint arra kell figyelni, hogy az alsó és a felső éllel tökéletesen párhuzamosak és "passzentosak" (na jó ez költői túlzás) legyenek a polikarbonát táblák, akkor fognak szépen futni. Ha "sokkal" kisebbek (mondjuk 5-8+ mm-el), akkor meg tudnak szorulni, ha meg nagyobbak, akkor természetesen szorulni fognak...

    A két tábla között 3-5 mm lesz a távolság a behelyezés után, ha a táblák hajlásával nem számolok. Ennek az átfedő résznek a két "szélső" függőleges éléhez ilyen gumiprofilokat ragasztok (egyik csíkot az egyik táblára, másikat a másik táblára természetesen). Így kapok egy kb. 10 centi széles átfedést a széleken maximum pár milliméteres résekkel az oldalaknál.

    Az alsó sínek kád felé eső belső oldalait végig furkálom, hogy a víz ki tudjon folyni belőlük. Ezek az alsó sínek nem is lennének csak a külső és a kád külső széléhez eső alsó oldalon "ragasztva" szilikonnal.

    Nagyjából ennyi, de még alakul a terv. Estére ha érdekel át dobom a 3d-s tervet, vagy mentek ki képeket belőle. ;)

Új hozzászólás Aktív témák