Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz Kansas #31 üzenetére

    Szerintem te nem akarod érteni, mit is mondott. Példa: a Win7 fejlesztése leállt, de te még használhatod. Nem lőtték le, hogy te ne tudd többet használni, nem tették lehetetlenné hogy ne fusson a gépeden, csak leállították a további fejlesztését. A Chrome ugyanez: használhatod az utolsó Win7-es verziót, nem lehetetlenítették el a használatát, csak nem kapsz rá frissítéseket. És lehetne sorolni az összes ilyen programot vég nélkül (akár a MS-féle vírusirtót is aminek a fejlesztése már szintén régen leállt a Win7-re, de a definíciós adatbázis frissítése még most is működik - és a többi vírusirtónál is hasonló a helyzet, a tűzfalprogiknál is, ... csak hogy biztonsági kérdések is meg legyenek oldva), amik utolsó verziója nem törlődött, nem lehetetlenült el, nem állt a földbe - csak nem kap több támogatást, frissítést, új funkciókat.
    Az általad felhozott flash egy speciális eset (és egyedi is, mert nem sokan vágják el teljesen a programjuk használatát), ott a cél az is volt, hogy eltűnjön a netről szinte azonnal (persze, aki nem tudja megkerülni a használatát, annak vannak lehetőségei az Air alatti flash kiváltó megoldással, hiszen van még olyan program, ami használja (sőt, a Settlers Online még mindig a legjobban a jelenleg is flash alapú Air-es kliens megoldásokkal fut, a hivatalos html5-ös oldallal szemben)).

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz Kansas #50 üzenetére

    Azért a windows frissítése már szerver-kliens kapcsolatot igényel, és még most is működik ez a kapcsolat (a 'rosszindulatú programok eltávolítása' nevű cuccot még most is frissítik, és kiküldik Win7-re is - meg a vírusirtójukat is, ...). Ráadásul az általam 'mellékpélda'-ként említett Settler Online is ilyen kapcsolatban működik, és (mint említettem) bár a hivatalos megoldás csak html5-öt támogat, de a külsős Air alapon a régi flasht emuláló megoldások még most is tökéletesen működnek (sőt, jobban is). És a kliensnek vannak Linuxos és MacOS-es verziói is, holott ilyen platformra nem készült soha semmilyen verzió hivatalos formában abból a böngészős játékból. Persze jogos kérés a Steam esetében, hogy külsős megoldások ne működhessenek, de ami eddig ment, az ez után is mehetne. Ráadásul a Steam esetében pont az a hivatalos indok, hogy a Google nem fejleszti tovább a Chrome Win7-es verzióját, ami alapot szolgáltathat az egésznek - ugyanakkor a Chrome meg simán elvan az utolsó verziójával. Vagyis a Steam is ellehetne a saját utolsó verziójával - és még csak munkát sem kellene beledobni. Az utolsó verzióban meg ki lehetne kapcsolni a vásárlás lehetőségét, meg akár a felhős mentését is, és az is le lenne tudva. Tájékoztatnák azt a pár százaléknyi embert, aki még marad a platformon, hogy csak az utolsó verzió megjelenésekor már meglévő játékaikat használhatják, aztán legyenek vele boldogok, ha még maradnának. Ez lehetne egy korrekt megoldás. Ehhez maximum csak egy minimális munka kellene csak, amit megoldhatnának az utolsó verzióig. Szerintem.

    Mert régen érthető volt a folyamatos oprendszer-váltás. Évente volt érezhető fejlődés a hardverek terén, így gyakrabban váltott az ember gépet is, ha meg már új gépe volt, akkor ment fel rá a frissebb oprendszer is. Viszont manapság, amikor már elértünk egy olyan szintet, hogy akár 10 éven keresztül is lehet úgy gépet használni, hogy nincs érezhető változás az átlagfelhasználást tekintve egy lehetséges új, és a régi gép között, akkor ott az oprendszerváltás szükségszerűsége is lecsökken (pláne, ha az új oprendszerben nincs is a régi géphez való driver, vagy még akár lassulna is tőle).

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz Kansas #69 üzenetére

    Izé. Szerintem te nem érted. Direkt mondtam, hogy a szerver kliens kapcsolat a Win-nél is megvan, (a játék csak egy mellékes példa volt - ha szerinted nem klienses kapcsolatú, amit a kollégák összeraktak 'kliens' néven, hogy ne kelljen böngésző alól játszani, mert az alól szarul megy, akkor biztos ők tudják rosszul és te jól). És ugyanígy a vírusirtóknál is. Meg még pár proginál (még a Chrome-nál is). Igaz, ezek nem állandó kapcsolatok, de a Steam-nek sincs szüksége állandó kapcsolatra. Ja, és a példa is azért lett előhozva, mert a Steam-nek is erősen köze van a játékokhoz. De ezt a példát akkor a fentiek alapján elengedtem, mert nem érted meg, miért hoztam.
    Ezen kívül direkt említettem, hogy a Steam utolsó verziójából ki lehet venni minden olyan dolgot, amire nem lenne szükség; és csak az maradna, amivel elindíthatók a játékok, azok közül is csak azok, amiket addig megszerzett az adott illető. Nem kellene félned, hogy feltörik - vagy pont annyira kellene félned, mint most is, hiszen ha valaki fel akarta volna törni, akkor már feltörte volna (vagy így is le tudja majd tölteni az utolsó steam verziót, és megpróbálhatja feltörni - semmi különbség, hogy ezt most teszi, vagy 2 év múlva). Nem lesz több esélye, több lehetősége attól, mert nem fejlesztik tovább. Security patch meg működhet még 1-2 évig, ha egyáltalán lesz olyan, ami annyira fontos, hogy kelljen rá frissítés, mert érintené a Win7-et is. Bár nem hiszem, mert a Steam esetében nem nagyon volt arról hír, hogy biztonsági javítást kellett kiadni, ellentétben a Windowsokkal. De mindegy, itt is biztosan neked van igazad, és ezt sem lehet megoldani.

    Az OS váltásról pedig: szép amit írsz, csak pár apróságot hagysz ki a számításból. 0. Van külön bekapcsolt tűzfal, amin WPA3-as titkosítás van (nem a szolgáltató routere, hanem saját, külön vásárolt). 1. Van legális, fizetős vírusirtó, amit még mindig frissítenek, fejlesztenek Win7-en is; vagyis nem lesz malware- és/vagy víruskeltető a gép. 2. A Windows szintén vásárolva lett hardver mellé (otthon a doboza, a papírjai, a gépen a matricája, ...), vagyis ez sem 'illegális forrású, vírusokkal megrakott'-an került fel a gépre. 3. Éppen ezért a játékokat is Steam-en veszem (vagy Epic-en, netán GoG-on), és nem a torrentről töltöm (épp ezért lenne jó a további működés, de az ilyen hozzáállás miatt ... áááá, mindegy, hagyjuk). 4. Driver szinten is most jött frissítés az NVIDIA-tól, vagyis még vannak, akik foglalkoznak vele (szerk.: meg a játékos platformok is működnek Win7 alatt, és fejlesztik - csak a steam nem bírja, mert biztosan kicsi, és nincs rá töb erőforrás - még arra sem, hogy egy kiherélt verziót hagyjanak működni). 5. És ez talán a legfontosabb: a vírusirók mindig a legnagyobb, legtöbb felhasználóval rendelkező platformot támadják, mert ott lehet nagyobb összeget bezsebelni (több gépre is tudják teríteni a vírusukat, így több célpont lehet, akik fertőzhetők, és ezek közül több lehet, akinek el lehet lopni az adatait, belépési dolgait, vagy akár a felhasználói profilját pár rendszerből, esetleg meg lehet zsarolni pénzért). Épp ezért az alacsony részesedéssel rendelkező oprendszerek 'biztonságosabbak' is lehetnek, hiszen már ők sem törődnek velük. Sőt, a legtöbb pénzlehúzást az átverős e-mail-ek vagy messenger/facebook/... üzenetekben lévő linkek rejtik, amik meg platformfüggetlenek.

    De biztosan ezt is rosszul tudom, és miattam fogják ellopni a te pénzedet. Meg különben is: sebaj, én 'nagyon nagy (és nem mellesleg veszélyes) marhaságokat terjesztek' az előző hozzászólásomban, mert azt merészeltem írni, hogy megoldhatnák egy kis akarattal a játékok futtatásának lehetőségét. Vagy mert azt mertem írni, hogy már nincs olyan látványos különbség egy 10 éves gép, meg egy mai gép sebessége között, hogy megérje váltani (se hardver szempontjából, se oprendszer szintjén). Sőt, most még azt is le merem írni, hogy egy legális Win10 arra sem volt képes, hogy a Dell monitoromat, amit az Oázisban kalibráltak, és adtak hozzá színkalibrációs fájlokat, egyszerűen felismerje (semmilyen módon nem lehetett az 'általános monitor' 800*600-ából kimozdítani, nemhogy a színprofilt aktiválni - pedig kérdeztem sok embert, és jöttek tippek, ötletek, de semmi). A scannert, a videokamerát már nem is említve (a Windowsnak nem volt hozzá általános drivere sem, a gyártó csak Win7-ig adott hozzá drivert, és ezt a Win10 nem tudta 'megenni', elfogadni). Vagyis egy rohadék vagyok, mert nem vagyok hajlandó venni egy teljesen új 'ökoszisztémát' (vagyis nem csak gépet, nem csak oprendszert, hanem minden egyéb kiegészítőt is), mert ez még működik. Igaz, nem Win10 alatt, hanem Win7 esetén, de működik. Annyira szar alak vagyok miatta, lassan megyek is a sarokba térdepelni. Pláne, mert nem vagyok hajlandó felülni a 'vegyél újat, mert az kell neked' vonatra, pláne, ha még működik is a régi, és nem lassú. Még a telefonom is egy szar, régebbi Nokia, mert azzal 2-3 hétig a töltő felé sem kell nézni. Igaz, nem tudok vele netre menni, mert csak 2G-s, és azokat a hálózatokat lekapcsolták, de nincs is rá szükségem, mert telefonálni lehet vele. És még a win7-et is lehet normálisan használni. Csak a steamet nem, mert .... mert csak. De a pénzt elfogadnák akkor is, ha Win3.1 alól utalnám át nekik. De tényleg mindegy. Megtanultam, hogy én (is) egy rohadék vagyok, aki miatt tönkremegy mindenkinek mindene, mert megpróbálok odafigyelni a rendszeremre - még ha régi, akkor is -, és nem eldobni évente a számítástechnikai dolgaimat, ezzel még több szemetet termelve. Tanár úr kérem, megyek is vezekelni, és vissza sem nézek (mármint ide, ebbe a fórumba). Nehogy ezzel is elősegítsem, hogy ellopják a pénzét...

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz Kansas #76 üzenetére

    Elnézést, még egy utolsó (tényleg utolsó) poszt, mert munka közben eszembe jutott még valami...
    OK. Mint említettem, bennem van a hiba. Egyrészt mert nem értem, hogy miért lenne nagyságrendekkel nagyobb gond, probléma, erőforrásölő egy EOL, kiherélt steam verzió meghagyása, amihez nem kell még ellenőrzés sem. Másrészt azt sem értem, hogy pl. egy akárhogyan is hívott dolog (klienesprogam, vagy 'böngészőbeépülő', vagy bármi), ami egy multiplayer játékhoz tartozik, amivel kapcsolódsz a készítő/fejlesztő/kiadó oldalán működő szerveren futó játékhoz, az miért nem kliens-szerver kapcsolatot tart fent (és most nem kizárólag a rossz mellékpéldámmal jönnék elő, hanem bármi más hasonlóval). Harmadrészt meg azt sem, hogy ha én egy Win98-at használnék, attól miért lenne nagyobb veszélyben az általad használt Win10/11; hiszen ezzel jöttél elő a steam kapcsán. De persze azokhoz sem értek, amiket még megemlítettél, de ha te sem segítesz, nem is fogom megtudni. Végül pedig azt sem értem, hogy miért lenne víruskeltető a gépem, ha megteszek mindent azért, hogy ne legyen az. De mindegy is, tényleg nem várok választ, mert nagyon úgy tűnik, annyira értesz hozzá, hogy felemlegetsz pár gondolatot, aminek se füle, se farka, de részletekben maximum csak wikiről másolt dolgokat tudnál hozni, aminek nem is lenne lényegesen semmi köze az eredeti felvetéshez.
    De most már tényleg elmentem bűnbocsánatért esedezni, meg gyónni (hiszen vasárnap van). A fórumot törlöm oldalról a 'hozzászóltál' részről, így ha valaki valamit szeretne még megtanítani, azt kérem, magánban keressen. 'A tanításért nem tudok fizetni, mert új gépre, kiegészítőkre és oprendszerre gyűjtök' jeligére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák