Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Long Man

    tag

    válasz Joci10 #46 üzenetére

    Megmentettél. :R
    (már kezdtem azt hinni, hogy elfelejtettem magyarul írni)

    - - - - -

    Hogy még átláthatóbb legyen a közelgő probléma nagysága:

    (Desktop Windows Version Market Share in Hungary - February 2023)

    Desktop Windows Versions / Percentage Market Share

    Win10 80.30%
    Win11 10.19%
    Win7 8.08%
    Win8.1 0.93%
    WinXP 0.29%
    Win8 0.17%

    Magyarországon, jelenleg a Windows-os gépek ~8%-át
    érintené a Steam-en keresztül beszerzett programok
    működésképtelenné válása.

    "A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

  • Kansas

    addikt

    válasz Joci10 #46 üzenetére

    Az általad felsoroltak közül egyik se kliens-szerver modellben működik, mint a Steam...
    Ezt nem lehet máshogy csinálni, ha nem akarsz egy full halott branch-et fejleszteni a Google helyett, vagy kiváltani a Chromium alapot valami saját engine-nel.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • dabadab

    titán

    válasz Joci10 #46 üzenetére

    Ugyanígy, ha most van egy Win7-es géped, offline módba rakod rajta a Steamet és használod, amíg akarod.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Kansas

    addikt

    válasz Joci10 #68 üzenetére

    Szerintem nem érted, mit írtam. A Steam funkcionalitásának nagy része egyszerűen nem működik, ha nincs állandó kapcsolata a kliensnek a szerverrel. A régimódi kliens-szerver kapcsolatra hasonlít, amikor a szerver és a (vastag)kliens együtt nyújtja a funkcionalitást, egymás nélkül nem működnek megfelelően(nyilván a te kliensed nélkül remekül megvan a szerver és nyújtja a funkcionalitást a többi kliensnek, csak neked nem).
    Amit a Settlers Online kliensnek hív, az egy browser plugin... meg ne keverjünk már össze egy játékot egy terjesztői/közösségi platformmal, nem ugyanaz a kávéház. Steamen személyes és banki adatok vannak, virtuális tárca, komplett mod-ökoszisztéma(ha a játék támogatja)... nem szeretném ha az én acc-omat azért törnék fel mert egyesek nem támogatott OS-ről szeretnének csatlakozni a Steam-felhőhöz(merthogy az valójában).

    "Vagyis a Steam is ellehetne a saját utolsó verziójával - és még csak munkát sem kellene beledobni."
    Security patch meg dísznek van szerinted? Passzióból ölnek bele pénzt a fejlesztésükbe? :W

    Mintha az OS váltás miértjét se fognád fel.
    Nem, nem azért érdemes OS-t váltani mert új hardvered van, hanem azért mert a régi OS-hez nem kapsz frissítéseket, se feature-bővítést, se biztonsági javítást, így nem csak az új funkciókról maradsz le, hanem idővel szépen át tud alakulni a géped malware-keltetővé/terjesztővé(különösen ha közben ezerrel nyomod a warezt is, vagy - horribile dictu - egyes idióta fóliasipkásokra hallgatva már a támogatott időszak alatt is letiltottad a frissítést), netalán botnet téglává("another brick in the wall..."), arról nem is beszélve, hogy lejárt gyártói támogatású OS-re az egyéb szoftver- és hardvergyártók se nagyon szeretnek se támogatást adni, se optimalizálni.
    És ez nem új fejlemény, évtizedek óta így megy... az újabb fejlemény az az hogy Win7 óta az MS minden OS főverzió-váltáskor lehetővé tette ingyen, vagy hatalmas kedvezménnyel az upgrade-et, pl. nekem is így lett 8500Ft-ért Win7Home Prem-ből Win8Pro, onnan meg ingyen Win8.1Pro->Win10Pro->Win11Pro, csak egyszer kellett egy retail Win7 HomePrem árát kicsengetni, és az OS-em jön velem gépről gépre legálisan...

    Nagyon nagy(és nem mellesleg veszélyes) marhaságokat terjesztesz ebben a hsz-ben. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Joci10 #73 üzenetére

    Lol.

    (#74) Pikari: Már a win10 is idén 8 éves oprendszer. Az újabb fícsöröket már csak a 11 fogja megkapni tudtommal.
    A win7 támogatása meg már 3 éve lejárt, szerintem nem fizetett itt senki. Csak egyszerűen már nincs értelme. Amit win7-es gépen tudsz, azt már akár egy linuxos gépen is tudod protonnal.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Kansas

    addikt

    válasz Joci10 #73 üzenetére

    Nem, nem arról van szó, hogy nem lehet megoldani ezeket a dolgokat. Csak épp nagyságrendileg ugyanannyi erőfeszítés lenne megoldani, mint Win10-en és Win11-en, kivéve hogy a Microsoft nem fog segíteni benne, mert ők már nem támogatják évek óta a Win7-et, az azzal foglalkozó embereket átirányították máshova, illetve még ha valamivel olcsóbb is lenne, nem annyival mint amennyi felhasználót érintene. Az se véletlen, hogy a Steam-nek nem nagyon volt mainstream Linux támogatása mielőtt nekiálltak a Steam Machine és Steam Deck projektekkel foglalkozni, amik nagyjából szükségszerűen Linux alapúak, mert az alkalmasabb appliance-jellegű felhasználásra és jelentősen olcsóbb is(a Microsoftot ki lehet hagyni belőle, az open-source volta miatt pedig nem szükséges mást bevonni).

    Egész pontosan ennyi energia/idő ráfordítást ért meg nekem ez a vita, szóval az olyan kapitális marhaságokra, mint hogy mennyire váltja ki egy fizetős vírusirtó az OS patcheket, meg hogy a WPA titkosításnak van-e bármi köze a tűzfal funkcióhoz(a világon semmi, btw), már nem fogok érdemben kitérni. Veled társalogni olyan mint Zuzu Petals-szal...nekem legalább is, úgyhogy kösz, de ennyi elég volt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák