Új hozzászólás Aktív témák

  • club1

    veterán

    válasz Nixon18 #3286 üzenetére

    A kábeltv-s net rendelkezésre állása nagyban függ a helyi áramszolgáltatótól, mivel a kábeltv-t/netet néhány száz méterenként erősíteni kell, ehhez pedig szükség van áramra. Sűrűn lakott területeken ez nem gond, mert az áramszolgáltatók szakaszolnak, így csak kis területet érint a kiesés. Családi házas, lazább területen és öregebb áramhálózat esetében hosszabb kiesés is lehet. Én 6 helyen vagyok üzleti kábelnet előfizető (ebből 4 UPC, 2 T-s). A T-s településeim közül Érden a legvackabb a rendelkezésre állás, mert állandó a közműszolgáltatók építkezése a környéken, ez azt jelenti, hogy éves szinten 4-5 nap kiesés simán van. A UPC-s kábelnetjeim esetében ehhez képest fele-harmada kiesés van, a legjobb rendelkezésre állást Budapesten mértem, ahol nem volt 1 nap az éves kiesés, (a legrosszabbat Szadán a falu végén, ahol az utolsó erősítő bedöglött, és volt vagy 2 nap, mire kicserélték).
    Ha fontos a rendelkezésre állás és van optikás netre van lehetőséged, akkor azt rendelj. Az adsl rendelkezésre állása is magasabb a kábelnetnél, cserébe vacak a feltöltési sebesség...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák