Új hozzászólás Aktív témák

  • benfolds

    őstag

    válasz aelod #183648 üzenetére

    joe rogannél volt pár éve valamelyik testépítő (inkább már csak edző), aki azt magyarázta, hogy naponta edz keveset, de össz volumenben így is fölötte van annak, aki hetente 3-4 napot edz mondjuk brosplitben, edzésenként másfél órát, 1 óra 45 percet. itt is futott a téma akkoriban. nem biztos, hogy hülyeség a lehető legjobban szétteríteni az összvolument. valószínű, hogy regeneráció szempontjából is sokkal jobb, ha nem az van, hogy relatíve kevésszer, de akkor nagyon legyilkolod magadat. mint ahogy én tettem a januári kényszerű leállásomig. minden második nap edzettem, így egyik hétre 3 jön ki, másik hétre 4. aztán ahogy a múltkor is említettem, most teljes testest csinálok kb. másfél hónapja, visszaszokásképpen a 10 hónap kihagyás után. végül is ugyanúgy minden másnap, de csak három sorozat izomcsoportonként, aztán ennyi. és teljesen le vagyok döbbenve, hogy súlyt tudtam emelni múlt héten, amit előtte egy évig egyáltalán nem tudtam. persze ez most nem jó példa a heti 3 vs. 4 edzés dilemmára, de a lényeg az, hogy én most azt tapasztalom, hogy jobb a többször kevesebb, mint a kevesebbszer sok. az legalábbis mindenképpen, hogy nem nyírom ki magamat minden edzésen.

Új hozzászólás Aktív témák