Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz söncö #58815 üzenetére

    Az Intel G3220-ban egy Intel HD Graphics 4000 van (bár ez nem egyértelmű még az Intel oldalán sem...: Intel® HD Graphics for 4th Generation Intel® Processors 0 - Intel® HD Graphics 4600 )

    Az IGP mivel a gép RAM-jából csíp le magának adott mennyiséget és az lesz az IGP-nek a VRAM-ja mint a dedikált VGA-knak is van, így annak az órajele azaz a RAM-é nem mindegy sebesség szempontjából és persze a rendelkezésre álló RAM mennyisége sem az.

    Ha az ember a GTA V-tel akar játszani, akkor célszerű ha a gépben legalább 8 GB, de ajánlott a 16 GB RAM megléte.

    Én is jelenleg Intel IGP-t használom ami a i7 4790K-ban van, de ebben HD 4600-as integrált megjelenítő van, ami nem csak órajelben erősebb, de pipeline-ban is több van benne mint a mezei HD 4000-ben:

    HD 4000 : vs : HD 4600
    16 : Pipelines : 20
    350 - 1100 : (Boost) Core Speed (Mhz) : 350 - 1350 (Boost)

    Esetemben a CPU órajelét fixáltam 4700Mhz-re, a 16 GB RAM-ot tuningoltam 1866Mhz-ről 2133Mhz-re és így van a GTA-ban 15-280 FPS-em. Átlag 30 körül mozog 720p-ben és minden beállítás a legalacsonyabban vagy lehetőség szerint kikapcsolva.
    Van mikor az átlag FPS fel megy 30 fölé és nem ritkán 60-on áll autókázás közben. De az esetek túlnyomó részében 30 körül mozog és innen ugrik fel vagy eseik be.

    Ha a G3220 bírná is a játékot futtatni a benne lévő IGP és az alaplapba rakott RAM órajele-mennyisége be fogja erősen határolni a látott képkockákat.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák