Új hozzászólás Aktív témák

  • #22145024

    törölt tag

    válasz kpityu2 #8886 üzenetére

    Nna, direkt behívtam mégegyszer, hogy jól emlékeztem-e. Az alapszegmens ST3-ban, szinkronban készült.
    Próbáltam úgy is pattern-nal, hogy:
    a, folytatva szinkronban, de ha pont összeér, illetve egymásba torlódna, akkor eleve meg sem csinálja, kis háromszöget ad hibaként.
    b, Áttéve orderedbe, de akkor meg ugye nem lát semmit az előzőből és jobbegérre is minden opció szürke marad.
    c, nyitok egy új szinkron .part, majd part copy-val behívom az eredeti szegmenst. Sajna ugyanaz a felállás, mint "a," esetében; csak akkor hajlandó soxorosítani pattern-nel, ha marad némi hézag.
    Más hasonlóan egyszerű modellnél is ezt tapasztaltam egyébként.
    d, ha az új, üres .par-nál egyből átmegyek orderedbe és abba hívom be part copy-val a szegmenst, akkor a pattern eleve el sem indul, közli, hogy ilyen elemmel ezt nem lehet végrehajtani

    Más -nem pattern alapú- módon meg nem szeretném csinálni, mert pont a könnyű soxorosítás lenne acél, inkább elfogadom a hézagot a drótdarabok közt. :)

    perfag:
    hja, úgy könnyű! Csak gondoltam, ha még valami kapcsolót átváltok, akkor a menet is menni fog.

    helical cutout: gőzöm sincs, magyarban ezt minek írja a szoftver, de spirális kivágás lehet.
    Igazából nem is az a gondom, hogy fizikálisan rávágja a menetet az alkatrészre -amivel persze egy tonna plusz felületet képez- hanem hogy mivel ott van rajta készen (mintha te magad rávágtad volna), nem tudom az általad mondott módon a magfuratot, vagy nyers átmérőt menetté avanzsálni, ami jól méretezhető később a síkrajzban.

    a tracepart-os linket köszi, pár lemo csatlakozó lejött most :)
    Sajna pl neutrik termékek nincsenek fent; a gyári honlapon meg eléggé baltával faragott modellek vannak csak, márha egyáltalán.

Új hozzászólás Aktív témák