Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz zrubi #2 üzenetére

    Ha még nincs fent semmi, csak ISO-t, illetve stage-file-t töltesz le, szinte mindegy. Ha már fent van, ''emerge mirrorselect'', majd a ''mirrorselect'' paranccsal vagy interaktivan (mirrorselect -i) kiválasztod, melyik mirrorokat akarod, vagy automatikusan (mirrorselect -a -s <num>) kiválasztja, melyek a leggyorsabbak. a num adja meg, maximum hány mirrort állítson be.

    Egyébként eléggé szórnak a mirrorok, én kézzel mindet beállítom, aztán ha nagyon nem akar jönni, kézzel kiveszem azt az egyet.

    De mielőtt nekilátsz, olvasd el az install és a USE variable doksikat, mert az utóbbi taglalja, miket érdemes beállítani FORDÍTÁS ELŐTT! Ha ezt nem teszed meg, nem kapsz maximális optimalizációt.

    Valahol van egy gcc flag guide is, abban van benne, hogy milyen procihoz milyen max. optimaliuzációt érdemes választani. Én az athlonomhoz a maximumot állítottam be, gond nélkül megy minden.

    Ha nem teszel így, no problem, csak később esetleg fájni fog, hogy ''a fenébe, még nem a leggyorsabb'', és újrafordítod a teljes rendszert...:)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Aktív témák