Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz ML320 #835 üzenetére

    Elhiszem, hogy ez a törvény sokkal kedvezőbb a vevőknek, így hülyék lennének kezdeni ez ellen valamit.
    Sokkal kedvezőbb a vevőnek? ezt honnan veszed? egyes részei esetleg. más részei meg totál hátrányosak, hogy más ne említsek, mint a törekedni kell a 15 napon belüli kijavításra dolgot. Ez piszok előnyös ám a vevőknek, ugye? Vagy az fáj, hogy pénzvisszaadáskor, vagy felajánlott levásárláskor (amit nem köteles elfogadni senki) az eredeti ár játszik? Ha a vevő annyiért vette, akkor miért járna kevesebb vissza? Hiszen a hibás, javíthatatlan, cserélhetetlen termékkel a szerződés nem teljesítetté vált.

    A Mio PDA-d pont jó, mert forgalmazóhely vagyunk, és a gúnyos megjegyzésekre és is csak csöndesen válaszolok: nálunk két év a garancia.
    A Mio cuccokra szinte mindenhol 2 év a garancia, a nagy különbség az importőr, és ennek következménye, azaz hogy itthon szervizelik, vagy külföldön. Tudod, hogy a ti általatok forgalmazott Miokat hol szervizelik? A hivatalos hazai importőr által behozott cuccok, vagy más hozta be?

    Te arrogáns hülyeségnek veszed a felajánlott cserét?
    Kérlek olvass figyelmesebben, értő módon. Nem a felajánlott cserét tartom arrogáns viselkedésnek, hanem azt a mentalitást, hogy ''Ha a delikvens nem fogad el egy ilyen cserét, attól a bolt még betartotta a játékszabályt, hiszen ő törekedett a megoldásra.''. Ilyen nincs, te felajánlottál valamit, amit vagy elfogad, vagy nem. Mint már mondtam, ha valakinek jól jön a nagyobb vinyó, gyorsabb ez vagy az, akkor általában rá fogja fizetni azt a pár ezrest. De ha ezt nem akarja, mert mondjuk semmi szüksége a nagyobb gyorsabb termékre, vagy esetleg nincs fölös pénze (mert miért kellene lenni??), akkor neked továbbra is a törvényes megoldás felé kell menned, nem pedig büszkén körbepillantgatni, hogy ''én törekedtem a megoldásra''.

    Én meg sok arrogáns vevővel találkozom, akinek ha kicserélem újra a terméket, még feljebb áll, hogy miért nem kap nagyobbat.
    Szard le az ilyeneket, ha te teljesen jogszerűen jártál el.

    A nagykerre meg semmi nem vonatkozik...
    Osztán miért nem? Szabályos szerződések jönnek létre köztetek amikor elhoztok egy cuccot. Tessék összefogni!

    És ha érdekel, joggal vagyok büszke arra, hogy anno az ügyfélnek tudtam szerezni egy alaplapot egy hét leforgása alatt.
    Erről eddig szó nem volt, olvass vissza. Amit írtál, az önmagában egyféleképp volt értelmezhető. Ha csak félinformációkat pötyögsz be, akkor így nem lehet vitázni. Ez a fajta vitastílus csak arra jó, hogy a másik szavának súlyát csökkentsd.

    A vevőnek mindig igaza van. És elég a fogyvédhez olyan benyögéssel bemenni, hogy félretájékoztattak... Már jönnek és büntetnek, mert persze a fogyvéd csak a boltokat támadja. Még nem láttam se multinál, se nagykernél olyan szintű ellenőrzést, ami nálunk szokott lefolyni.
    Ha jól tévedek, akkor a fogyasztóvédők azért fogyasztóvédők, mert a fogyasztókat védik. A kiskereket nem dolguk védeni első körben, szerintem. Nektek össze kell fogni, és egyrészt nem vásárolni azoktól a nagykerektől, akik szemetek, másrészt tessenek perelni. Vagy menjetek a gazdasági versenyhivatalhoz, ha erőfölénnyel való visszaélés van. De a fogyvédőkre kár várni, ti nem vagytok fogyasztók, viszonteladók vagytok.

    Ha a kereskedők minden szabályt betartanak, akkor nem kell félniük sem a fogyvédőktől, sem a köcsög vásárlóktól. De azt nem igazán csípem, amikor a kereskedő kötelezni akarja a vevőt valamire, ami nem jogszabályi előírás. Fordítva sem csípem, de az nem az én dolgom, én vevő vagyok. Én piszkosul felfogom és elfogadom, hogy keserűek vagytok a köcsög vevők miatt, de ez minimális mértékben sem lehet arra indok, hogy a normális vevőket hátrány érje. Lehet, hogy nálatok nem is éri, ez jó, nagyon jó, reklámozzátok magatokat így. De a többségnél még bizony megy a vevőkkel való packázás. Hidd el, egy korrekt és jó bolt híre elterjed, és egyre inkább ott fognak az emberek vásárolni még akkor is, ha mondjuk 5%-kal drágábbak vagytok.

Új hozzászólás Aktív témák