Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • myckey

    veterán

    Mákom volt hogy letoltam a Spuri Balaton Szupermaratont, váltóban.
    De a hegyifutásnak/terepfutásnak sztm lőttek, főként a nemzetközi versenyeimnek.( talán májusban jobb lesz a helyzet, vagy nem )
    Esetleg a hazai teljesítménytúra még belefér, de az is sok 100 főt/ ezreket mozgat meg....lehet annak is pihi lesz.
    Küzdősportos és harcm. szakszövetségeim már így is bejelentették hogy ennek annak finito van.
    Jól át kell gondolni az edzéseket is erre, arra. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz dabgergo #42803 üzenetére

    3:50/km az elég ok tempó. :D

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #42808 üzenetére

    Még ez a meleg hideg tézis sem teljesen tiszta, de én is bízom benne, hogy javulni fog a szituáció. :B

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Never79 #42818 üzenetére

    Ettől tartok én is....
    Jött UTH ról is hírlevél, talán nem veszik el.

    Április közepén lesz a Kassa-Miskolc Ultramaraton is, lehet azt is kaszálják, de azért nevezünk csapatostól.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Üdv Urak !

    Nem tudom, kinek milyen eseménye lesz októberben.....de miként álltok a dolgokhoz?
    Bemeritek még vállalni a nevezéseket, vagy inkább tartózkodtok a kifizetéstől, egyáltalán a tömegtől stb....
    Bár mi ugye kültéren mozgunk, talán ezt még hagyják egy darabig.

    Nekem lenne Zemplénben két esemény./ Okt. első harmadában....108km 4400 szint körül. Itt nem várható tömeg. Érthető. :)
    Okt. közepén ismét Zemplén, nagyobb létszám várható mert "csak" 45km kb. és 1600 szint körül van....más a jellege.
    Illetve utolsó, Budán-Pilisben 31km 1100 szint. Október 31 BSI Intersport szervezés....

    Mindegyikre él előnevezés, október legelső napjaiban is, sőt az utolsóra még helyszíne is....
    Lehet ki kellene várnom, mert már tapasztaltam kellemetlenséget, biztos más is.
    Addig meg követem naponta a létszámlimitet és az esetleges korlátozásokat, infokat.

    Sajnos idén tavasszal elmaradt egy elég rangos dolog, ott is "sokat" buktam, meg mindenki....pedig ..na mindegy, nem köpködök senkit :R :N
    Erre tavaly ősszel neveztem, "pillanatok" alatt kifogyott a hely.....most ősszel ismét le kell bonyolítani bizonyos procedúrát, hogy talán jövő tavasszal indulhassak. Talán.

    Nyilván vannak nagyobb gondok is a világban, csak az érdekelne, ki hogy áll ezekhez a dolgokhoz, mennyire meri bevállalni a bukót meg éves halasztást és a következő rendezést stb......
    Sajna 1 év alatt sok minden történhet, a levegőben lógó dolgokkal, emberekkel.

    OCR meg pláne kérdéses......

    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tomcica #46110 üzenetére

    Ez hazai lenne, innen "helyből" mennék....pontgyűjtő verseny, meg nemzeti bajnokság része, BSI meg különálló...a jövő májusi lenne nemzetközi, world tour része...

    Én még elmennék itt "helyben" októberben ide oda, talán kivárok az előnevezés végéig....
    De még utána is marad pár nap és 1-2 hét...bármi megtörténhet. Ez zavar.
    Az okt. utolsó napján lévőre, meg várok, várok amíg meg nem látom, hogy sokat vártam és nincs hely vagy el nem törlik. :)
    A jövő évit nem is említem, oda ha megint beszedik, aztán úgy járnak el mint ahogy most tették, másodjára is, sztm ember nem lesz aki többet elmegy hozzájuk. :B :N

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Chuck Norris #46111 üzenetére

    Az lesz az !
    Magyar túrasport és terepfutó szövetségben, berakták futamnak a 108 km távot. Jó kis 4000-4400 szint.

    (#46114) tomcica

    Az a helyzet, hogy fele pénzem benne áll már a jövő évi UTH- ban....na mindegy is, csak húzom az agyam. :B
    Szóval sztm még bejátszom, aztán bízom, bizakodom.

    (#46115) Hi!King

    Itt is ki van rakva BSI kapcsán, hogy év végéig felhasználható más nevezésre. Na ezzel nem leszek kisegítve, fene tudja mi lesz az emberrel 1 évre rá....vagy belül.
    De még októberben él a nevezés, kivárhatok. viszont ki van emelve, hogy létszámlimit bármikor várható.
    BSI nek / Futanet nek írtam levelet, jött egy generált levél, hogy erről arról tájékozódjak itt meg ott, mert ez le van írva meg stb...Természetesen nem azt kérdeztem, ami le van írva.....de nincs kapacitásuk válaszolni.
    Megköszöntem nekik, aztán ennyi.

    Én is óvatos vagyok, meg volt is van is ebből kellemetlenségem. Nem nagy, de akkor is, persze nem csak nekem.

    DE, ahogy írod. Zemplénben amire mennék -108-nagy szint-, na ott nincs tömeg, ezt nem sokan vállalják be hazánkban. Nincs több 100 ember. Tavaly is valami 50 volt ezen, asszem ( persze máshol, máskor vannak többen )
    Ez jó lehet, talán.

    Viszont a másik ITRA versenyen, kisebb táv -előbb van -más helyeket érint stb....itt már vannak többen, asszem már nem is sok hely van kimaradóban, de sokan nem fizettek még be, -szervező mondta- Ezt még akár le is fújhatják, Okt. közepe odébb van .
    Aztán jövő őszre rakják a nevezésem meg a díjat, ez sem túl jó dolog.....megint.

    Idén én voltam ilyen olyan eseményen.
    Sík verseny meg Ttura meg Tfutás, egyik ennek a része a másik oda ad pontokat stb.....
    De eléggé tartok a továbbiaktól.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz myckey #46116 üzenetére

    Megkövetem....
    Most írtak megint BSI től. :)

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Chuck Norris #46111 üzenetére

    Javulást, legjobbakat ! :K

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Egyébként hogy álltok a távokkal? :)
    Mármint úgy értem, a megtett távolsággal, mondjuk az elmúlt egy évre visszamenőleg....Tavaly nyártól idén nyárig, vagy Szep.-Szep távlatban.

    Nem hétközi edzés, hanem kiemelt esemény....legyen bármilyen jellegű Km taposás is.
    ( Kiemeltet úgy értem, hogy szervezett program )

    Én pár napja számoltam össze....kb 960 km körül van.
    A szintet azt mondjuk még nem adtam össze pontosan, de kb. 31 000 Up ( Down az nem ennyire világos még ) .

    Cipőnek ez van, de már viseletes

    Egyébként maximálisan elégedett vagyok vele, tekintve a testsúlyom/ magasság és terepviszony / időjárás, plusz lejtmenet tempót...
    Azt hittem nem bírja majd egy évig, de rám cáfolt... :B
    Mondjuk volt egy 4 napos váltó is, síkon, de oda nem vittem, betonon szívem szakad meg érte. :R

    Ne kérdezzétek mit akarok, csak úgy kérdezem :K
    Nekikezdtem cipő miatt számolgatni, aztán mondom mi baj lehet.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz myckey #46122 üzenetére

    Szerk.

    Nem is kell a szervezett, vagyis nem annyira lényeges.....

    Ami számotokra kiemelt jelentőségű, akár magatok által szervezett vagy ilyesmi stb.... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Chuck Norris #46124 üzenetére

    Pont ezen nem, de erre arra megfordulok....
    Ez miatt is, de egyéb sportágak okán is.
    Fene tudja, bármi lehet :K

    Jó lesz biztos, ha megrendezésre kerül.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tomcica #46127 üzenetére

    Nekem drabálisabb kell, mert "nagyon is" izmos vagyok és szerencsétlen ízületeimet próbálom kímélni, ahogy csak tudom. De persze nem sikerül, nem lehet széllel szemben pisálni...vagyis lehet, csak akkor...megvan az eredménye.

    Szóval én olyan modellt keresek, ami az egekig van párnázva és lehetőleg masszívan tartsa az ízületet is...sajnos néha ellentétes irányba megy így is a bokám.
    El se merek menni vizsgálatra. :B :)

    Átlag 3,51 meg no comment.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tomcica #46129 üzenetére

    Nekem most bő 300 km kimaradt a téli meg a koronás időszakban, volt sérülés más sportágakból ,meg arra koncentráltam, meg le is betegedtem meg el is engedtem....
    De még év végéig, szeretnék menni 300km körül, bár ebből nem tudom mennyi lesz a szervezett esemény, meg verseny vagy akármilyen más jellegű nekifutás a hegyenvölgyön. :DDD

    Októberi "összejövetelekben" reménykedem, aztán sztm Novemberben már sehol semmi, utána meg...fene tudja. Bízom, hogy UTH nem nyeli be megint a pénzemet meg másét sem, annak tuti lenne visszhangja. :D

    Jövőre meg jó lenne eljutni Spartanokra, akár megnézni CEU ligát....de egyelőre sehova nem jutottam be, mire feleszméltem, megint kilőtték vagyis lelőtték ;]

    Most ráálltam arra, hogy megyek valódi ultrákat, vagy majdnem valódit....100-200km között, több ezer szintekkel. Aztán csak éljem túl a dolgot.
    Kisebbeken meg lehet trappolni és csapatni, mondjuk olyan fél marcsi meg marcsi körüli távokon, és 1000-2000 szinteken, vagy ami van.
    Skyrun is adja nagyon, csak itt kevés hozzá a Sky :D

    Spartan meg azért jó, mer az meg teljes sprint ( mármint ahhoz képest a táv hossza ) de ott meg kamatoztatom a felsőtestemet, még jobban, meg az ügyességet is, ami rám ragadt és maradt a többi sportágamból. Há vagy valami olyasmi :DDD

    Csak még akad harcművészet meg küzdősport meg ilyen olyan edzés, azt egy seggel sok lovat nehéz, de még kettőt is .
    De ha örömömet lelem meg bírom és még élek is, akkor nem számít a sok sok blabla...
    Szóval mindenki mozogjon, amíg csak jól esik neki, az élmény örök, ezt nem veszik el:C :R

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46134 üzenetére

    Vibram féle Vibram ?
    Nem, nem volt még ilyenem.

    Nekem az a problémám, hogy általában lejtmenetben töröm meg a bokámat ( manapság már jobban figyelek, van is pozitív eredménye ! ). Elég nagy tempót tudok menni, és ott mindegy mi van rajtam, mert azt a fizikát nem tudom kivédeni semmivel sem. Ellenben ha nem lenne vastag a talpa, akkor nem is tudom meddig bírná a térdem vagy akár boka ( de nekem inkább a térdem fogy el, meg a húsom-pláne ha nem ok a frissítés ) . Ráadásul a terep is szétkapná a talpamat, sziklás-kavicsos és stb durva dolgokat bizonyos távolság után, már nagyon meg tudja érezni a talpam is. ( természetesen figyelek a zoknira is ) Vizes / havas terepről nem is szólva.

    Egyébként zokniból van ilyenem Injinji

    Minimalban, Adi Terrex volt. Ez nem igazán volt kitömve, sőt nem is kifejezetten hegyvidékre lett kitalálva. El is hagytam a talpát pár 100 km után :DDD ( aztán ment cipészhez, és most edzek benne, más terepen )

    Igen, jó dolog hegyen völgyön sziklán patakon stb....keresztül menni, de fájdalmas. Az, nem is kicsit, pláne ha az ember fokozni akarja a teljesítményét.
    Én leginkább a szintes dolgokat szeretem, ahol felfele mehetek erővel - erőltetett menet - aztán lefele meg visz a lendület.

    Fölfele izomból megyek, szinte bele ülök. Itt használom ki a belső szerveket is....

    Lefele meg rugalmasság, egyensúly és rövid talajérintések meg robbanékony rugaszkodás/lökés.
    Na itt szokott elfogyni az ízület, nem bírja a csillapítást a térd, persze szoktam technikát váltani és bokával felfogni, de akkor is rossz ide a magasság/testtömeg arányom. ( de kell a felépített hús, másra is ) Itt jön be a képbe, hogy alám fordul a bokám, ha nagyon elvesztem a kontrollt. A veszélyes, nagyon technikás lejtmenetek amik kinyírnak..Nem is a táv meg a szintemelkedés. ( Természetesen ennek is megvan a hatása Ultran )

    Bottal sokat lehet javítani a dolgokon, UPhill -ben tudom kicsit használni a felsőtestemet, és próbálom magam húzni mintha fába kapaszkodnék. Downhill -ben meg az ízületekről le tudom venni kicsit a terhet és ezzel is csillapítani a rá ható erőt....
    Még "sík" részen is jól jön, mert tudom lökni magam, mint valami sífutó....hó nélkül :DDD

    De ez az egész elég összetett, ki kell tapasztalni kinek mi a jó, rá kell érezni a dolgokra és bele kell tanulni....

    Én mondjuk pár 100 km után kezdtem ráérezni a dolgokra, meg rájönni mire van szüksége a testemnek, hogy reagálok erre arra, milyen távon mi a realitás teljesítményben stb....
    ( De ez sem megy mindig így, ahogy előadom ..... most egymás után 2x is elég rossz állapotban érkeztem meg a célba, kis szédülés meg hányinger meg rázott a hideg is, nagyon meleg volt és nem figyeltem kellően a kalóriapótlásra stb.... )

    Ezért is maradok most annál, hogy 100km és pár ezres szint fölött, csak teljesítésre megyek rá. Amik 20-30 órás események, nekem.

    Alatta meg lehet versengeni, jóval szűkebb időkkel, más jellegű megmérettetéseken.....Maraton környékét szeretem ilyen céllal, plusz alatta vagy fölötte pár km. De kellő szintkülönbséggel, mert az az igazi, ha legyőzöd a terepet, utána jöhet a többi. Számomra. Bár van ellenpéldám is, jóval nagyobb távra vonatkozóan.....tehát nem mindig egzakt ez a része.

    Síkfutásban inkább csak Félmaraton, ezt annyira nem szeretem. Bár váltóban nagyon jó élmény volt. Meg igazából a dimbes dombos kis szintes terepet sem szeretem...voltam már Maraton környékén pár 100 szintkülönbséggel, de ez nekem olyan semmilyen. :B

    Sajnos idén eltöröltek egy egész combos eseményt, 111 km meg 7200 szint, ez tetszett volna, ha ...na majd legközelebb.

    Most októberben bízom, hogy ezt a 108km 4100-4400 szinteset, és a 31km 1100asat még megrendezik.
    Ma kaptam hírt, hogy egy harmadikat töröltek, amit kinéztem.....

    (#46135) tomcica

    Jó ez az OCR, Spartan megy itt eléggé, ez van felkapva nemzetközileg meg hazailag is .
    Ez nekem azért jó, mert valóban , szinte Sprint távok, ahhoz képest amit kinyögök magamból.
    A terep adott, jó szervezés adott, és felsőtestet meg ügyességet is lehet használni.
    Azt lesz ami lesz :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46138 üzenetére

    Én is szeretek vádliból menni, lejtmenetben szökdelni lefele...mondjuk fölmenetben farizomból meg combból próbálok alkotni. Meg alapjáraton nagyon húsos a vádlim, bár szerencsére nem teljesen lent van a tapadása, így tudom használni futásra is, máskülönben végem lenne. Fölfele szokott még a lábszáram bajban lenni, mikor végig visszafeszítem a lábfejem a lépéseknél, csak a seggemet meg a combomat rakom/mozgatom mint valami gép....ilyenkor a merev lábszártartásom miatt vannak gondok. Meg az ín szokott nagyon túlterhelődni még. Nem az ideális futó alkatot testesítem meg.

    Igazából én nem nagyon szoktam aszfalttal találkozni hegyeken, nagyon ritka az ilyen szakasz szerencsére, így ehhez nem sokszor kell igazodnom, viszont ez mindig kényelmesebb, kevésbé veszi igénybe az izomzatomat meg az ízületeket, mert nem kell annyira kontrollálni magamat, jólesően szaladhatok ( ha még egyáltalán bírok, nem mindig van ez így )

    Bokát nem nagyon tudom bevédeni, ha olyan technikás és szűkös sziklás kavicsos stb terepen megyek lefele, nincs semmi ami megfogná a bokámat, de nekem az egy biztonságérzetet, ha kicsit magasabb a felépítése a cipőnek, mármint a boka körül, nem is csak a párnázásra értem. A párnázást egyértelműen használnom kell a tömegem miatt, az alap nálam.
    Egyébként igen, hegymenetben aprózni szoktam én is a lépést, de nem mindig figyelek rá, aztán lépek jó nagyokat combból, és azt veszem észre, hogy a lábhajlítóm meg a farizmom kikészült :D

    Elájulni én sem ájultam még el, de voltam már mindenféle állapotban, fizikálisan is, meg lelkileg is.
    Nem könnyű nagy távokon belőni a megfelelő frissítést, meg egyáltalán az optimlis teljesítményt, de azért próbálkozik az ember. :)

    A terep legyőzése, nekem azt jelenti, mikor több ezres szinteket megy az ember, olyan fel szakaszon ahol futás kizárva. Veszélyes lejtmenetekkel, ahol egy esés aztán a kórház a legjobb dolog, futás ismét kizárva. Vagy olyan hó esetleg víz meg sár van, jégről nem is beszélve....ami ellehetetlenít bizonyos dolgokat.
    Leginkább nem a futás mozgat, hanem hogy végig érjen az ember, aztán meg lehet sántikálni napokig, persze nem mindig ( pláne ha rá egy napra másik edzésem van ). Szóval megvannak azok a távok meg szintek és terepviszonyok, amik alkalmasak tempózásra, meg vannak olyanok, amik alkalmasak a sürgősségire.
    Na a falmászás megint más, szép az is. :R
    Vagy a Skyrun, esetleg Via ferrata....

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Órákkal egyébként hogy vagytok?Hosszú ideje nézem már, van is nekem való, jó is lenne....
    Suunto kapott most komoly frissítést....

    De nem bírom rávenni magam az árazás miatt, pedig csak egyszer fájna.

    Csak mindig azzal győzöm meg magam, hogy nem használom ki. ( pedig van vagy 5-6 sportág )....
    De napi használatra akkor sem igénylem,( pedig edzek ) arra egy egyszerű is jó, ami van nekem. Casio, sok sok éves, de megteszi.

    Edzésekre van egy sima pulzuspántos meg időmérős, most.

    (#46141) Hi!King
    Na látod, nekem meg ellentétes a tapasztalatom az ilyen zoknit érintően.
    Ami mutattam Injinji is remek, nem térnék vissza a "normál" ra. :N

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz ballazol #46144 üzenetére

    Én azért egy kicsit speciálisabb, vagy hogy is mondjam....szélesebb körben és nagyobb alkalom számmal tudnám használni.
    Biztos hogy előrelépést jelentene, és sokszor nagyon is hasznos lenne.

    De még mindig túlélek nélküle , mindent. Aztán így ezzel győzködöm magam....bármennyire is előnyömre válna, és segítene mondjuk fejlődésben is meg sok sok dologban.

    Nehz szülés nekem. :B

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz myckey #46145 üzenetére

    Egyébként érdekes, mert cipőre, mellényre, technikai ruházatra és egyéb felszerelésre-kiegészítőre simán áldozok, a viszonyításhoz képest-nagy nagyobb összeget is.
    De valamiért órával nem jutok közös nevezőre. :D

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz ballazol #46149 üzenetére

    Ézuska ézuska, de akkor is bajban lenék ha hozna a Ézuska :)
    Mentális eredetű a probléma :DDD :D :DD

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz HKorn #46151 üzenetére

    Suunto 9 et néztem, most nagyon hasznos frissítést kapott szoftverben. De ez ennek is Baro kiadása lenne minden elemében megfelelő. Már csak a magassági grafikon kapcsán is, amihez ez kell. Suunto 9 ben nagyon jó a fusedtrack.

    5 nem gyere be, havernak van és nem mindig jut közös nevezőre, ami a szinteket meg a távokat illeti. De persze patent darab, szó se róla...ott voltam mikor vettük neki,mármint vette magának.

    Mondjuk az Ambit 3 Peak is ügyes darab.Üzemiedeje is akad szépen.....
    Core pedig nagyon praktikus, csak azon meg zero track. De mai napig kompakt és minőségi darab.
    Nálam telefon nem játszik, csak végső esetben veszem elő az események közben. Nem vagyok az a sűrűn megállogatós típus, fájdalmas elindulni :D

    Vagy Traverse, sima. Csak ez meg a legjobb jelvétellel, nem elég sokáig bírja, töltöttség terén.
    Ráadásul nincs egyéb rásegítés sem, asszem. Ami tolna az üzemidőn, vagy pontosítana az táv adaton.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Nem, nem szoktam a telefont használni.
    Egyébként is Winphone van, se droid se alma dolgok nem jönnek szóba, de nem rajongok a telefonos dolgokért az aktivitás közben.
    Ezért ( is ) kellene óra, azt mondjuk ki tudnám értékelni esemény után, ilyen olyan alkalmazásban, ha gépre rákötöm.
    Track is nagyon jó lenne, mert talán minimalizálnám a tévedéseket is, mikor egy 50+ 2-3000 szintes terepfutásba beleteszek 1-3-5kmt, mert mindenfelé is elszaladok ( nagy tempóban szokásom ) az nagyon demoralizáló tud lenni, az idő meg helyezés meg stb...az már olyankor csak hab a tortán.
    Meg még egyéb funkciók.... :)

    Igen, hegyre kellene nagy üzemidő meg baro stb...mind nagyon hasznos, pláne ha belemegyek az éjszakába, mert olyan hosszú az egész. Kis üzemidővel vagy átlagossal, adnék magamnak egy pofont...de UltraTrailRun során leginkább a tévedések szoktak lehozni.
    Tturan nem izgat annyira, más a hozzáállásom és a rendezvény minősége, azt úgy fogom fel. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46162 üzenetére

    Mindegyiken időre megyek, és változó módon szabják meg az időt. Van ahol szorosabbra veszik, teljesítmény meg sport és nyomni kell mert nem kirándulás meg nem szimpla túra ( "egyszeri" túrára nem szoktam menni ) . Van ami része a hazai túrasport bajnokságnak, illetve Mátra kupa stb...

    Meg vannak ezek, Trail Run és társai Trail World tour UTMB
    ITRA
    ( Ismerős Szlovákiába jár ki UltraTrail bajnokságba )

    Meg a mindenféle ilyen olyan hazai TrailRun kupa, meg versenysorozat stb....Polar, Runnabe, Terepfutas.hu stb társai

    Meg SPARTAN

    SkyRun
    Idén szerettem volna kimenni szomszédos országba, belekóstolni, de majd egyszer. Van idő.

    Futni mindig "síkon" meg lefele szoktam , betonnal keveset találkozok, fölfele meg sokszor csak- hálni jár belém a lélek-állapot.
    Nagyon sokszor pedig esélytelen a futás, még a normális haladás is .(pláne ha annyira elhasználtam a lábam )

    Tehát a beton,sík és dimbes dombos pusztaság stb...nem az én világom. ( de akad )
    Nagy szinteket és technikás, kihívást jelentő pályákat-távokat "szeretem ."
    Ahogy írtam, jelenleg 100km fölött és több ezres szintnél ( 20 + órás dolgok ), elsődleges a teljesítés, kiírt időre....mindig időre megyek. Már csak esemény jellegétől függ, milyen időre.
    100km alatt és kisebb távokon, ( 20km - 60km között-körül ) kisebb 1-2-3 ezres szinteknél, mehet izomból, bukásig.( pár óra -10 meg 15 óra körüli )
    Aztán hogy milyen rendezvényre esek be, mi minek a része meg mennyibe kerül és mit adnak stb.......na ez már változó nagyon.
    Van ahova kval. pont is kell, néha ez is befolyásol.
    De próbáltam volna idén rendszert vinni bele, cska nem úgy alakult :(((

    Megyek megyek, séta meg menetelés és futás meg seggen csúszás meg négykézláb, ahogy jön :K :R ;]

    (#46163) inf3rno
    Pulzusmérőm az van.

    Tracket haver használja, de én mindig ki szoktam elemezni a pályát, az alapján. ( esemény előtt )
    Tracedetrail
    Alltrails
    Tuistautak és tervezők

    Egy órát én sok módon tudnék hasznosítani, csak még nem győztem meg magam. Pedig felszerelésekbe jóval több pénzt beleraktam már. Másba bele sem megyek, sportágakba. :B
    Egyébként 20 + órás kellene mindenképp, legjobb mintavételezéssel, vagy mint a Suunto 9, ki van egészítve más adattal is, így még spórolsz is energiával, de megmarad a pontosság )

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46167 üzenetére

    Nem, csak a szintidőt figyelem ami a teljesítéshez kell, illetve nevezetes pontok nyitás és zárás idejét.(mindenhova oda érjek) Meg néha pár egyéni időt, saját csúcsot stb...egyéb módon nem.

    Az ízület mindig probléma, izomzat is meg inak is, pláne lábszárban szokott kikészülni. Csípőm is megérzi, alsó hátam annyira nem. Leginkább a térdem az, ami. Bokám meg nem örül, ha más irányba indul.

    Persze próbálom óvni, segíteni .....Kompressziós szár, cipő, bot, gatya stb.

    Rövidnadrágban mondjuk nem is tudok futni, csak rövid ideig pár km.....combom vastag és nagyon kidörzsölik egymást.
    Persze, természetesen van kenceficém erre a célra, de nem sokáig hat, olyan mértékű a súrlódás. Tehát futás csak tech. compression short-ban.
    175cm/90kg körül mozgok ....Húsos vagyok, aminek van előnye meg hátránya is.
    De nem is akarom leadni, mert egyszer sokáig építettem és mutogattam versenyszerűen, másodszor pedig egyéb sportágakban is kell. Sprinter alkat vagyok, azt is csináltam gyerekkoromban az atlétika részlegben, meg váltókat......szóval eltévedtem, de megyek ahogy a lábam bírja.
    Bár labdarúgásban rengeteget futottam, ki is néztek egy két helyen, ahol nem volt divat.

    Igen, nem szeretnék olyat venni, amit aztán nem úgy tudok használni, ahogy megfelelő lenne.
    Na az lenen csak a tökönszúrás. Megvenni valamit, amit aztán nem tudnék széles körben használni. Ettől jobb, ha jelenleg nincs. :B

    (#46171) tomcica
    Ok. :))

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46176 üzenetére

    Igen, akad SMR henger meg RAD
    Kiegészítőket szoktam fogyasztani, de inkább csak mikronutrients ( vitam,ásvány nyomelem)
    Meg növényi kivonatokat...esetleg kettes kollagént, és ilyen olyan ízületvédőt. Gl.Co.MSM
    Meg kocsonya,bár ez nem sokszor van :) :((( ;]

    Kenegetni is szoktam magam mindenféle balzsamokkal, bemelegítő meg regeneráló dolgokkal.
    Kidörzsölésre vazelin volt, ez van most Guard

    Dörzsölésre tech gatya, csak az, semmi más nem jó nekem. Ez alá felviszem, ez így jó szokott lenni.
    Karra is kenni szoktam, ha atléta jellegű dologban futok/tevékenykedem. Mert a felkarom és a széleshátizmom sem fér meg egymás mellett, de úszásnál is előjön ez.

    Talpamat is körbe kenem, lábujjakat is, ha úgy van....aztán általában bírja a talpam, persze a cipőn meg zoknin rengeteg múlik, na meg a terepen és hogy lejtmenetben mennyire veszem igénybe. Itt mondjuk a körmöket szoktam elhagyni, egy idő után leesnek meg elfeketednek és színesednek, de azért nem mindig.
    Mondjuk volt már elég csúnya állapotban is a talpam......

    Figyelek azért a regenerálódásra, de ez sem mindig jön össze. Van hogy kb. 50km 2-3000 szint körüli esemény után, másnap már fizikai aktivitás.Rá két napra már másik edzés. De azért próbálok.
    Mondjuk olyan is akadt már, hogy lement 55km meg 2500 szint körül, aztán hazaértem és kimentem még esőben kicsit lekocogni, ez néha egyébként jól esik.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46181 üzenetére

    Ezt is próbáltam már, ezt a pisztoly jellegű dolgot...
    Kézis csapat gyúrója foglalkozott velem.
    Nos, nem volt jó hatással rám....utána napokig fájt az egész lábszáram, amit megdögönyözött vele, pedig egész jó állapotban kerültem a kezei közé. Nem is erőltettük többet.
    Maradtunk az oldschool technikáknál.

    Neked hátha. :)

    Levezetés...attól függ, mennyire bírok még járni és mozogni.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46183 üzenetére

    Én nekem egész jó állapotban volt tartva, nem igen voltak különösebb "rögök" :)
    Évek alatt megfordultam pár helyen, így mondhatjuk hogy kordában van tartva.
    Csak akkor épp a vízilabdás gyúró el volt foglalva a válogatottal -meg már nem is tudom pontosan-.....aztán mentem máshova és próbáltuk ki ezt.

    De reméljük neked a legjobb lesz !

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Never79 #46190 üzenetére

    No, csak nem a Muzsla Trail ?! :R

    Most voltam oda a Mátrabércen 55k-2800. Jó volt, vagyis nem, mert a végén irgalmatlanul carul lettem, "jól el is rontottam" az egész napi teljesítményemet. :(

    Csúcsról lefele utolsó 7km a jutalomfutás ( persze aki tudja milyen a muzsla lefele szurdokpüspökibe....na olyan az a jutalomfutás )
    De én ezért voltam oda egész nap, hogy azt a 7km-t megküldöm, ezt szeretem. Aztán elfogytam, mert szarul frissítettem.....A jutalomból kín szenvedés lett, hányinger meg szédülés meg kutyapóz , persze meleg is volt, de akkor is elbctam.

    Előtte egy héttel Vadrózsa volt, az meg 51 helyett lett kb 55km mert szaladtam minden irányba :DDD meg szintet is pakoltam a 2100 ra.
    Elején elmentem haveroktól stb....aztán jött a feketeleves. Na itt is sikerült rosszul lennem, magamhoz képest....bár néhol pokolian meleg is volt.

    Egyébként néztem én is a Mátraberc trailt.
    De nekem üti a Zemplén. Ez a 108km 41-4400szint. Egy hétvége asszem. Okt 10én.

    Egyébként törölték a másik eseményemet, így a zempléni szenvedésem után, lehet nekimegyek BURGER KING ULTRABALATON TRAIL-nek. Okt. 17-én. Nem látom a létszámokat, de egyelőre nincs bezárva a lehetőség.
    42KM és csak 1000 szint, ez ilyen élményfutásnak jó is lenne...Csak nem tudom, mi marad belőlem a másik után. ( elvileg bírnom kellene, volt már így )

    Okt 31-én meg jöhetne Buda, Pilisben az a 31km meg 1000 szint nagyon kellemesen hangzik BSI vagyis Intersport sztm jó versenyt rendezne. Jónak tűnik.

    Össze kellene hozni, aztán akkor az Október patent is lenne :C
    ami a futást kúszás mászást menetelést illeti

    Hja!
    ígyvanferi
    Never79
    Sok sikert és megannyi élményt nektek :K na és jó egészséget hozzá, ami a legfontosabb !

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46195 üzenetére

    Én mondjuk nagyon színesen szoktam mozogni/edzeni/készülgetni vagy mifene....
    Keverek mindent, mindennel, sportágakat meg mozgásformákat meg stb...
    Van natur futóedzésem is, de nem túl sok az egyforma.
    Csináltam meg csinálok mindenfélét, megszoktam nagyon a változatosságot. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz ígyvanferi #46206 üzenetére

    Szeretem a terepet, hegyeket-völgyeket és nagyobb szinteket, technikás -veszélyes pályákat, meg az időjárási viszontagságokat, esőt havat sarat stb.....természetet.
    A futás egy része az egésznek, tetszik hogy más dolgokra is kell figyelnem, bele kell tanulnom stb..
    Magát a futást rengeteg dolog befolyásolja, de nem is vagyok ultrafutó alkat, így ott próbálkozom ahol látok rációt. Még sprinternek is húsos vagyok, viszont kell más sportághoz, meg stb....

    OCR is jó, az meg tényleg "sprint" ( már amelyik olyan )....(Spartan meg társai ).
    Itt sokkal többet lehet, és kell is ügyeskedni/erősködni a felsőtesttel.

    Síkon/betonon nem sokat megyek, de tavasszal nagyon tetszett a balatonos körverseny, váltóban. 4 nap volt az egész, és olyan 55-60km jutott rám ezen időben.
    A harmadik nap volta legjobb, addigra felfogta a testem, mit is akarok tőle.....( megelőző 2 hónapban, nem nagyon tudtam specifikusan erre készülni, összesen 3 futó edzésem volt, meg egy terep maratonom Gödöllő körül :D Más edzéseken voltam érdekelt.

    Egyelőre bízom, hogy ezt az Októberi hónapot sikerül majd jól kihozni.Remélem nem törölnek el addig mindent, vágom a centit napról napra.... :R

    (#46211) tomcica

    Azt szeretem, mikor "határban" kinézek egy emelkedőt ( 100m körül ) frankó homokos is....aztán 10x hatütemű fekvőtámasz és fel ahogy a csövön kifér, lefele meg seggrázás/séta az adott pontig. Ebből 10 sorozatot. Persze a végén már döglődöm.
    Aztán jön a többi futás.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tomcica #46213 üzenetére

    Én meg legtöbbször keverem a szezont a fazonnal.... :C :DDD a natural futó kevesebb.
    Inkább csak vannak benne futó részek is ( mikor milyen százalékban ), Nekem az események a tiszta futások, vagyis hát az sem az ( legtöbbször ) :D

    Én is rakok bele mindenféle ugrálást, meg ütemes fekvőket, támaszokat és törzsstabilizáló gyakorlatokat, fekvőket, guggolásokat - felüléseket blabla...( harcművészet és kickbox technikákat gyakorlatokat )
    Akad bakancs is meg 15kg súlymellény is. Alvás megvonásos terhelés, zero alvásos terhelés, időre futás sportöltözetben, aztán időre futás bakelloban- kezemben súllyal, majd fekvő felülés huzi időre és időre úszás beöltözve ,Futóiskolák meg Luc Léger .
    Tegnap pl. 5x 2000m volt, minden 400m után plank mindenféle variációja- superman- hegymászás ...az egész időre. ( jó volt , sütött a nap és lehetett félmeztelen kenni a dolgot, közben akadt látnivaló is a pályán :DD
    Meg még ami nem jut eszembe.

    De legtöbbször a szín tiszta futás, az pár 100 m --- 15km közötti távokban kimerül. Szeretem a vegyeset. Csak hajlamos vagyok túlhajtani magam, nem mindig frankó ha 170-200 tartományban megy a ketyegő. Persze nem is csinálom az elvetemült dolgokat naponta, nem is lenne rá idő más mellett.
    Még teremben szokott kapni az alsótest, direkt módon, de az már nem futás.

    (#46214) Never79
    Lesz pár haver/ismerős Mátraberc trailen :K Biztosan jól fogjátok érezni magatokat, ha minden úgy alakul !

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tomcica #46216 üzenetére

    Bemelegedés, na igen....
    Nekem meg egyébként is "nehezebben" akklimatizálódik a lábam, lábszáram. Kell neki idő, mire az ízület meg izomzat felfogja a dolgokat. Vádli és az Ín szokott problémás lenni , nem érti mit erőlködöm én. :)

    De azért csak csak jó az a köpködős edzés, csak ne legyen senki a közelben...mert a boci csak jelenthet nekünk... :D

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz ígyvanferi #46218 üzenetére

    Az lesz az, a Margita !
    Gödöllő város és a dombság körülötte.

    Maratonon mentem, jó kis futásos téma lett belőle, mert szinte semmi szint nem volt benne, távhoz képest meg egyébként is.... ( 500-600m , ha jól emlékszem )

    Tartogat meglepetéseket a terep, jól el lehet néha szaladni, minden irányba...pedig a Margita egy nagyon is felhasználóbarát környékre épül, meg az egész esemény nagyon kellemes :)
    Egyébként rengetegen voltak !

    Szintén csodálkoztam hogy milyen sorba kell állnom, nem mindig van ez.....tőlem is elment a mezőny. Haverral beszéltük hogy mi a helyzet, aztán sehol senki. Ráadásul én meg a városban szaladtam egy szép kört az elején, mire meglett az útvonalam .
    Ilyen dolgok ezek :DDD

    Ez nekem nagyon jó kis ráhangolós futás volt, szép volt az idő is, meg a lányok is :C :DD

    Ide úgy mentem el, hogy 2019 Decemberben volt egy 65-67km 2100 sz. Mikolc-Eger, végig Bükk.
    Jött a pihi / évvége...
    Januárban egy szem kocogás, meg egy Pilis--15kg súlymellény és bakancs.
    Pár db ilyen olyan edzés volt még, semmi futás.

    Utána februárban is 1x jutottam rá futásra a Margitán kívül, aztán márciusban ez a 4 napos balatonos történet váltóban.

    Majd lelőtték az eseményeket .

    Májusban aktiváltam magam újra, ezen testmozgást illetően....Május óta raktam magamba hegyenvölgyönterepen, olyan 500-600km között és 20-22 ezer szint körül, kb.

    Ez az október lenne még 180km, 3 eseményen, hozzá 7000 szint körül.
    De, nem tudom mi lesz ebből a helyzetből...persze ettől nagyobb "bajom" az életbe ne legyen. :N Soha !

    (#46219) Never79

    Sok sok km és szint van már nekem a Mátrában.

    A távod kellemes hosszúságú és szintű, meg lehet futni több helyen is a lejtőket, de a felszakaszoknál sztm tartalékolj.
    A végén a Muzslára felmenni, rövidebb oldalon kell, viszont pont a vége fele, lesznek elég combos-"rövid" de nagyobb százalékos/meredekségű részek. Mikor már azt hinnéd, vége a dolognak, még jönni fog egy másik :)
    Aztán jöhet a 6-8km futható rész, de itt is lesz meredek föl, ez már tényleg rövid. Futásnál mindig figyelj a terepre, mert sokszor nagyon veszélyes a tempózás. Nem ér annyit az egész, hogy utána egy életre belesérüljön az ember. :N
    De majd látni fogod, hogy a futható, az nem is futható.

    (#46220) tomcica

    Óóó, én olyan eltévedéseket szoktam produkálni, hogy nem győzök köpködni kínomban, sírjak vagy nevessek, aztán csak röhögök és vergődök. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz zaskar #46222 üzenetére

    Igen, ezt tapasztaltam én is...álltunk ott rakásra, mint f...azon a bizonyos helyen. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46227 üzenetére

    Jó is mezítláb, ha olyan helyre jutok ( tegnap előtt stadion ) akkor levezetést meg egyebet mindig pucér talppal intézem.

    (#46228) tomcica

    Ezt azért nem kellene
    Fagyott, vagy hóvihar volt? :DDD

    (#46226) Chuck Norris

    Hegyrevölgyre nekem is biztos felejtős.

    Lassan gondolkodnom kell egy új lábbelin, mert LaSportiva Tempesta GTX ben sztm még pár 100km, aztán csere. :B
    De jó, 1000-2000 között elleszek vele, tekintve a fizikális adottságaimat és az egyéb terep/időjárási viszonyokat....nagyon elégedett vagyok ezzel.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz LanyUs #46230 üzenetére

    A kiegészítőről majd tapasztalatokat, ne tartsd magadban :N

    Egyébként, kitartást a továbbiakhoz, most jön az öltözködős időszak...már nem lehet tangabugyiban rohangálni , ezt kevésbé csípem. :D
    Bár szó ami szó, egész ősszel télen ( 19 ősz-20 február ) elvoltam kompressziós gatyában meg szárban+egy hőtartó felsőben az estébe nyúló távokon is, (persze kéz és nyak/fej be volt védve). Kíváncsian várom ,mit tartogat időjárás szempontjából az idei ősz/tél......

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tomcica #46233 üzenetére

    Nincs nincs, de odafenn nem mindig preferálom a mínusz 10 fokos vagy alatti időt, viharos széllel meg hófúvással. Pár veszélyes helyen jégpáncéllal.( sötétben meg sok sok km en stb keresztül )

    Utálok felöltözni, de ide azért nem elég egy picsagatya meg egy sportszár, nekem sem. :D

    De ez most elkerült, tavaly vagyis inkább tavaly előtt volt cudarabb.

    De a lényeget elmondtad, együnk aludjunk örömködjünk, azt a többi le van ejtve :R

    Jók ezek a télies egyszál gatyás képek, én is oda vagyok érte, meg is kérdik mi a bajom, már aki nem ismer.
    Idén is mikor kicsit eleresztette magát a nap, volt már vagy 10 fok körül...mentem is gatyában a határnak, félmeztelenpowa :C
    Máshol ez már nyár , nehogymár ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tomcica #46238 üzenetére

    Én is alföldi lennék, bár annak mára teteje...felső alföldi , ha van ilyen :D :))

    Nagyon bízom benne , hogy elkerül a nagy hó meg jégtakaró és a nagy mínuszok vagy viharok stb...
    Mert akkor megint kenhetem komp.szárban meg picsagatyában, fenn is. ;]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz LanyUs #46240 üzenetére

    Kődarab? :D

    Másik sportág kapcsán, edzőm mesélte..... rajzszög a sarok alá, szigszalaggal körbeteker- vagy akármivel, és akkor mehet a pattogás, küzdelem közben.
    Megszokták a helyes mozgásformát.
    Valami külhoni mester mutatta nekik, aki edzést tartott. Nagy nagy örömükre. :DDD

    (#46241) LanyUs
    60 nap, jól van....az is jobb mint a semmi. :R
    Mindig szívesen olvasom az ilyen jellegű tapasztalatokat. :K

    Sportoltam meg sportolok meg voltam is meg vagyok is meg már néha magam sem tudom mi és hogy, de igen, úgy valahogy :) ;]

    De ami a lényeg, rajta vagy az ügyön, annak meg megvan az eredménye...előbb vagy utóbb.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz LanyUs #46241 üzenetére

    Ne is foglalkozz vele miket írok, vannak akikhez mérten Én a térképen sem vagyok és manapság nem is igen leszek ebben a sportágban, megvan az oka.
    De Te is és Én is viaskodunk önmagunkkal, és ledöntjük az elménk által felhúzott falakat.

    Ezért érdemes felkelni, ezeket az élményeket és sikereket nem vehetik el tőlünk.....Ezek után lehet jóízűen megpihenni. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz LanyUs #46244 üzenetére

    Mikor úgy adódik, csak arra koncentrálok hogy önmagamat "elnyomjam", elérjem azt a pontot, ahol már jólesően feladnám.... de akkor jön az amit írtam, innentől kezdődik a valódi megmérettetés, ez persze hozza magával a teljesítményt meg az időt és az eredményt is ésatöbbi....

    De ebben nem sok örömöm van, menet közben. :D

    De a pihenés, az valami elképesztően jó dolog utána......
    Szokták kérdezni, hogy miként akarok menni meg mi a cél meg tervek stb.....erre fel mondom, hogy nem tervezek, csak elindulok, és közben annyit adok ki magamból, hogy ne sajnáljam magamtól a pihenést, ami utána jön.

    Persze mindenek megvan a helye meg az ideje, nem lehet mindig hajszolni a testet meg az idegrendszert.
    De mikor úgy adódik, akkor általában nekem ez a fő támpont, így mérem fel magam. ( A racionális részével tisztában vagyok, a felkészüléssel- időkkel éstöbbi...arra már mondhatni kényelmesen be van rendezkedve az embernek a feje is meg a teste is )

    Aztán más sportágban megint más a kapaszkodó, meg az önmagammal szemben támasztott elvárás.

    Van hogy sikerül, meg nem sikerül......Minden kudarc, újabb esély a győzelemre, és a jól megérdemelt pihenésre. :R

    (#46246) tomcica

    Ebben nekem is volt részem, erre arra. :K
    De volt olyan is, hogy stoplis közé fagyott a hó, aztán nem bírtam a tapadást összehozni......sportszárban róttam a köröket a téli alapozás alkalmával, a nagy hóban. Akkor éppen volt.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz danielsz #46249 üzenetére

    Gratulálok :K

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Mercutio_ #46256 üzenetére

    Itt aztán millió meg egy lehetőség van....
    Én nagyon szeretem a Buff termékeket a nyakra, fejre ......
    UP sapkám van még
    ZOOT kesztyű- praktikus az, amire van extra réteg ( vízálló ) és kompatibilis az érintőképernyővel, már akinek kellhet.
    Illetve kámzsát is használok, ha az időjárás nagyon zordra fordulna.

    Anyaghasználatot figyelem, legyen nagyon könnyű és praktikus, jól száradjon,antibakteriális stb....kézre meg a nyakra-fejre való dolgokat, simán begyűröm egy zsebbe. Esetleg előveszem, de ha nem hát nem.

    Ez elég szokott lenni, esetleg még napszemüveg, de ez már nagyon egyéni preferencia....

    Persze ha , nagyon nagyon durva az időjárás, akkor lehetne még fokozni, de többnyire nem a sarkkörökre vagy szibériába megyek. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Klassz hogy így rá vagytok hangolódva a testmozgásra :C

    (#46263) norby_42

    GG neked is ! :R

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46288 üzenetére

    Hátha jobb hatást érsz el....nekem hazavágta a vádlimat elég rendesen, napokig fájt az izomzat.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46295 üzenetére

    Nem én használtam magamon, hanem szakképzet tanult gyakorlott stbblabla gyúró/masszőr/rehabos illető, aki élsportolókkal foglalatoskodik.

    Beállította, megpróbáltuk....és szarul sült el.

    De neked legyen vele pozitív tapasztalatod ( más sportolókon is használták, csak nekem így alakult ) :K

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Agony #46297 üzenetére

    Akkor neked is jól alakult a használata....ezért jó ha több tapasztalat is akad.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Agony #46299 üzenetére

    Ez a jó hozzáállás, én is belepróbáltam már elég sok dologba meg jártam mindenféle embereknél és boszorkányoknál . :DDD
    Mindegy, csak mozdulni tudjon az emberfia.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz inf3rno #46305 üzenetére

    Bő egy hétig fájt mint a rhadás

    Közelibe sem mentem többet :DDD

    Én szoktam falazni....olyan mae geriket verek, hogy csak pislognak :C

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Agony #46309 üzenetére

    Hozzám a "múltkor" odajött a rendező, mikor látott nyújtani....
    Segített eltolni az asztalt, látta egyedül nem megy mert a talpam makacsul a földön marad :DDD :))

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Új hozzászólás Aktív témák