Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itouchfan

    senior tag

    válasz sqpp #43098 üzenetére

    Én nem jöttem rá ebből a 3200 m/16 percből, hogy mire készülsz, elárulod esetleg? Csak érdeklődés szintjén kérdezem. :R

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz sqpp #43098 üzenetére

    Én a helyedben betennék minden napra futást, és két naponta vagy még gyakrabban leszedném lazábbra a sebességet, illetve érdemes az edzés utáni nyújtásnak is utánanézni. Cipők sajnos csillagászati áron vannak a keretedhez képest, talán aki otthon van ebben az outlet témában az tud ajánlani valamit vagy esetleg jó lehet a Decathlonos saját márkás? Tomcica szerintem tud komolyabb edzéstervet is mondani, ő szokott ilyen rövidebb távokra készülni, de megfelelő alap nélkül elég nehéz csodát tenni.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz sqpp #43098 üzenetére

    Az a tav manapsag mar egy elnyujtott sprint, ket modszer is van, ahogy keszulni lehet ra. Egyik a regi megkozelites - > hosszu epitkezes laza mindennapos futasokkal, heti 1-2 konnyu rovid fokozo tempoval(heti 8-13 edzes) .A modern - semmire nincs idom es turelmem, de kibaxottul top formaba kell hoznom a testem, ha tetszik neki, ha nem modszer - > 1 x sprint nap, 1x emelkedosnap, 1x fokozo tempo (kesobb ez resztavozas) 1x laza + eroedzesek melle. Ez gyors fejlodest hoz, tobben is hullanak el benne. Amugy hatekony :)

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Hi!King

    őstag

    válasz sqpp #43098 üzenetére

    Én egy ilyet használtam viszonylag sokáig (olyan 700-1000 km lehetett benne, nehéz pontosan megbecsülni, mert közben használtam másikat is):
    https://www.decathlon.hu/ekiden-one-plus-kek-id_8311960.html

    Teljesen elégedett voltam vele, nyilván nincsen benne akkora csillapítás, mint a drágább cipőkben, de helyes technikával ez nem okoz gondot. Egyedül azzal szívtam néha, hogy a felső része már a harmattól beázott, mikor egy 20 m-es szakaszon 5 centi fűben futottam át. Igazából ez a legalapabb kék termék normálisabb talppal ellátott változata. Sajnos ez már nincs, és szerintem nincs utódja. A mostani kék termék az hasonló kialakítású, de csúszós talpa van (annak több elődje is volt nekem, az utolsónak már ilyen talpa volt, és konkrétan vizes aszfalton vigyázni kell vele...). A Cushion és a Cushion Grip nem ilyen kialakításúak, tudom, mert felpróbáltam egyiket, ezeknek a sarokemelése is más (nem tudom te eddig miben futottál, lehet neked épp ez az ideális). Talán ez lehet, ami legközelebb áll a régi modellhez:
    https://www.decathlon.hu/ferfi-futocipo-active-id_8559090.html

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz sqpp #43098 üzenetére

    Próbáld ki ezt, ha van méretedben ez az akciós piros. Egész könnyű cipő ahhoz képest, mennyibe kerül. Esetleg a Kiprun Fast, ha belefér 15-ért. A sz.r nemzeti valutánk miatt semmit nem érdemes jelenleg külföldről rendelni az olcsó kategóriában, mert az nem is létezik. Futócipő futóboltban meg szintén nincs ~25 ezer alatt. Szóval marad a decathlon.

    A légzéssel ne foglalkozz, mire rögzülne ez a kettő be, kettő ki, már rég túl is vagy a felmérőn vagy min. Ráadásul eléggé max.-on fogsz futni, nem fog menni a kettő be, kettő ki. Csak legyen egyenletes, és préseld ki rendesen, hogy ne szúrjon be az oldalad.

    Nem tűnik lehetetlennek egy hónap alatt 5:45-ről gyorsulni 5 perc körülre ilyen távon, itt még sokkal többet fog számítani a konkrét cél, az elszántság, a vizsgadrukk, de ezek úgy tűnik rendben vannak nálad, meglesznek.
    Fontos lenne addig is, hogy ne próbáld minden egyes edzésen megdönteni az idődet. Futnod kéne hosszabbakat is mondjuk heti kétszer, lassú, komótos tempóban, olyanban, aminél még tudnál beszélgetni is akár. Aztán mehetne egy olyan, hogy 10 perc laza kocogással bemelegítés után fél kört gyorsan futsz, majd a másik felét nagyon lassan, akár sétálva teszed meg (feltételezve a 400 m-es pályát). 3-4 kör. Hetente hozzáraksz még egyet. Végén kocogsz megint 8-10 percet levezetésként.
    De egy konkrét edzéstervvel várd meg inkább Tomot. Szerk.: megelőzött közben. Aboutyou-t nézd még meg, pl. ez is jó lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák