Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz Tulku #79336 üzenetére

    Nem morzsolódik, rugalmas, gumi jellegű, nem is volt könnyű farigcsálni.
    Az élettartamát nem tudom még személyes tapasztalatból, de a mellékelt videót készítő zenész azt mondja, hogy 1 éve használja amit az elején mutat.
    Ez a Radians mold is, mint sok egyéb, egyszerű zajcsökkentő egyéni füldugó. Bőrbarát, fülbarát anyagokat tartalmaz, nem gondolom, hogy ugyanaz mint egy szimpla mintavételi mold.
    Ez volt az első sok egyéb közül amiknek utánanéztem, amit esélyesnek találtam fülhallgatóhoz próbának.
    Azért tettem ide erről infót, meg képeket mert ez működik, kevesebb mint tizedáron mint egy Snugs.
    Lehet vele próbát tenni, ha adottak a dolgok amiket te is említesz.

    Azzal teljesen egyetértek, hogy ez nem működik minden fülessel, legyen akár BA az a füles.
    Okok egyrészt azok amiket írsz.
    Pl. Westone füleseknél az illesztékük fontosak akusztikailag. Oda egy ilyen molding nem jó.
    Hasonlóképp a Final E3000 csak a saját illesztékével szól jól. Oda sem jó.
    A dinamikusoknál figyelni kell az akusztikai nyílásokra a testen.
    Gr07-hez nem jó, mert neki elöl van ez a nyílás, a fül felőli oldalán.
    A driver flexes dolog megoldható.

    A Berylium azért jó erre, mert több illeszték után az ie80 illesztékei lettek jók vele.
    Egyrészt, mintha csak hozzá készültek volna, olyan jól passzolnak a vetőcsőre, másrészt meg kb. 1 mm-ert nyúlnak túl a vetőcsőn és az is kifele körívesen lekerekítve.
    Ebből azt szűrtem le, hogy a BE-nek az a jó, ha az illeszték nem szól bele a hangjába, nem lóg túl, csak szigetel.
    Az a benyúló rész jó a stabilitáshoz - bár könnyebb behelyezni nélküle, és stabil így is - és a zajszigeteléshez - ami, mint írtam, nem volt szempont -, de a BE hangja nem szereti, ha valami túl nyúl a vetőcső végén.
    Egyébként nem gondolom, hogy akusztikailag komoly szerepe lenne, hiszen elvesz a hallójáratból felületet.
    CIEM-eken igazából az nincs rajta. A benyúló rész maga a vetőcső. Nem a vetőcsövet vágtam le :)

    Majd jövőhétvégén lehet csinálok egy másikat, megpróbálva megcélozni azt a benyúló részt. Ki tudja? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák